شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
21 September 2016
در مصاحبه با رادیو کوچه:

«اظهارات نماینده کروبی درباره کمپ اشرف»

۱۳۹۰ فروردین ۲۶

خبر / رادیو کوچه

در پی حمله نظامی نیروهای ارتش عراق به ساکنان «کمپ اشرف» در استان دیاله در عراق،  که از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران محسوب می‌شوند مجتبی واحدی سخن‌گوی مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت جمهوری اسلامی، در این خصوص اظهار نظر کرده است.

به گزارش کوچه، مجتبی واحدی روز پنج‌شنبه، چهاردهم آوریل، این موضوع را از دو زاویه مورد بررسی قرار داده است و با اعلام «تنفر» از سازمان مجاهدین خلق عنوان کرد: «رهبر این سازمان در زمان جنگ ایران و عراق با صدام حسین هم‌کاری کرده و وی را در آغوش کشید و این دلیلی بر داشتن تنفر از این گروه است. اما این دلیلی برای کشتار ساکنان کمپ اشرف بدون محاکمه حتا اگر تمام آن‌ها مجرم باشند نیست و تمام این افراد باید در دادگاه حاضر شده و به اتهام‌های آن‌ها رسیدگی و براساس جرمشان حکم صادر شود.»

آقای واحدی هم‌چنین تصریح کرد: «حتا برخی از اعضای سازمان مجاهدین پیش از آن‌که فراری از نظام جمهوری اسلامی باشند، زندانی سازمان هستند.»

وی در سخنان خود به ملاقات محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، با وکیل صدام‌حسین در نیویورک نیز اشاره کرد و افزود: «این صحنه با دیدار رهبر مجاهدین و صدام حسین یک‌سان و وی یک خائن به ایران است.»

سخن‌گوی مهدی کروبی نکته دوم را در این کشتار «ضعف نظام جمهوری اسلامی» عنوان کرد و تاکید کرد: «جای بسی تعجب است که مقام‌های ایرانی از این حادثه ابراز خوش‌حالی و خوش‌نودی کرده در حالی که این نشان‌دهنده ضعف نظام است که نتوانسته از شهروندان خود چه مجرم و یا غیر مجرم دفاع کند و چون توان دفاع از آن‌ها را ندارد از عمل‌کرد دولت عراق استقبال کرده است.»

او در ادامه افزود: «آیا اگر دیگر دولت‌های مانند عراق و عربستان با شهروندانشان در کشورهای دیگر چنین برخوردی صورت بگیرد، این چنین عکس‌العملی خواهند داشت؟ من بعید می‌دانم.»

وی در پایان تاکید کرد: «رفتار رهبر سازمان در دیدار با صدام حسین به هیچ وجه قابل دفاع نیست اما اعضای این گروه بیش از آن‌که فراری جمهوری اسلامی باشند زندانی سازمان هستند. باز هم اشاره می‌کنم این کشتار تاکید بر ضعف نظام جمهوری اسلامی در دفاع از شهروندانش است.»

لازم به اشاره است روز پنج‌شنبه و پس از ارسال ناظران از سوی سازمان ملل متحد جهت بازدید از کمپ اشرف این سازمان تایید کرده است که در حمله نیروهای عراقی به اردوگاه اشرف در روز جمعه ۸ آوریل، ۳۴ نفر کشته شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«سی‌وچهار نفر در حمله به اشرف کشته شدند»

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۵ Comments


 1. فرشید فاریابی
  1

  با سلام اظهارات ایشان دقیقا در مورد حوادث اخیر و حمله ارتش عراق به کمپ اشرف است . نه در مورد ماهیت کلی کمپ اشرف . از این رو تیتر کلی و مبهم است. پیشنهاد می کنم اصلاح تیتر را بررسی کنید


 2. mehdi
  2

  عجب. خود شما که حتما تو قتل کلی‌ دانشجو و زندانی سیاسی دست داشتی اعدام شما حتمی است.


 3. رضا
  3

  وقتی جنایت کاران قاضی میشن همه چیز معکوس میشه. این هم از عقده کشایی یک بسیجی ورشکسته.


 4. صدرالدین
  4

  کروبی دستش گیر است، خانه نشین شده وگرنه مجاهدین را خود او قتل عام میکرد. قبلا این کار راسال ۶۷ کرده بود

 5. 5

  آقای واحد، اولا شما طبق چه موازین و قوانینی مجاهدین را خائن به ایران و جنایتکار تلقی‌ می‌کنید؟ اگر ملاک خیانت تعارض به حق و حریم ایرانیان و کشتار آنان است، دست اندر کاران رژیم جمهوری اسلامی و ایادیش که شامل اصلاح طلبان امسال خاتمی و کروبی و موسوی و اهل بیتشان از جمله شما در اول صفی محاکمه میباشید. شما مکرّراً مجاهدین را مجرم و محکوم تلقی‌ میکنید، به ما بگویید طبق رای کدام دادگاه(نه از نوع بیدادگاهای شما) مجاهدین محکوم و مجرم شناخته شده اند؟. در ثانی‌ این آخوندها و قبله نماهای شما از خمینی گرفته تا موسوی و کروبی بودند که ۶ سال به ادامه جنگ پافشاری کرده تا به سرکوب و سرپا نگاه داشتن نظام کثیف و پلید ضد ایرانی‌-ضد بشری اسلامی ادامه دهند. شرم بر شما و آنان که هنوز هم با دستاویز اصلاح طلبی و کوبیدن مخالفن اصلی‌ حکومت ولایت فقیهی سعی‌ در ادامه حیات رژیم پوسیده جمهوری اسلامی و عوام فریبی از نوعی که ۳۲ سال شما هارا بر سر قدرت نگاه داشته است. و یک نصیحت صادقانه، نظرات شما به هیچ وجه انعکاس دهنده عقاید و اهداف معترضین زیر پرچم جنبش سبز نیست، چرا که حوادث اخیر و شعارات در اعتراضات اخیر بیانگر خواسته اکثریت برای تغییر رژیم و نه به جمهوری اسلامی است، و نه بازگشت به دوران طلایی‌ امام ( بخوانید دوران تاریک مرگ و وحشت) .