Saturday, 18 July 2015
17 September 2021

«گوگل گمشده‌ای را پیدا کرد»

2009 November 15

20091115-google-koocheh

راهنمای پژوهش

نام این دختر خانم آپریل است، پدرش دکتر بکر که در تصویر از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجد، 30 سال قبل وی را گم کرده بوده و حالا توانسته به کمک گوگل پیدایش کند. دکتر بکر، وب سایت ساده‌ای حاوی یک نامه به دخترش طراحی کرده بوده (لینک وب سایت). در نامه‌ای که در وب سایت قرار گرفته، وی از دخترش خواسته از طریق ایمیل با وی تماس بگیرد و به سوالاتی مشخص که تنها او جوابش را می‌داند پاسخ دهد.
ظاهرا دکتر بکر بعد از راه افتادن وب سایت، با کلی ایمیل‌های تقلبی و کلاهبرداران اینترنتی مواجه شده است و برای یافتن فرزندش نیز 30 تا 40 هزار دلار هزینه کرده. او قبل از آن، یک کارآگاه خصوصی را نیز برای اینکار استخدام کرده بود و بعد از این‌که راه به جایی نبرد، سرانجام تصمیم گرفت از اینترنت کمک بگیرد.
دخترش، آپریل، 5 روز پیش، زمانی که داشته نام خودش را اتفاقی در گوگل جستجو می‌کرده با وب سایت مزبور مواجه می‌شود. از طریق ایمیل با پدرش تماس می‌گیرد و به سوال‌هایی که از او پرسیده می‌شده (نام مادرش، تاریخ تولدش، نام فامیلی، و سایر سوالهای ریزو درشت خانوادگی) جواب درست میدهد و سرانجام مشخص می‌شود که این دو پدر و دختری هستند که 30 سال بود همدیگر را گم کرده بودند. این دختر در فیس بوک خودش نوشته که تقریبا امیدش را برای یافتن پدرش از دست داده بوده ولی حالا خوشحال است که با کمک گوگل توانسته او را پیدا کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: