Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
وزیر خارجه کویت:

«حلقه جاسوسی ایران قصد خراب‌کاری داشت»

2011 April 22

خبر / رادیو کوچه

وزیر خارجه کویت روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای اظهار داشت که یک حلقه جاسوسی ایران که سال گذشته در کویت کشف شد برای بمب‌گذاری در تاسیسات «استراتژیک» کویت مواد منفجره حمل می‌کرده است. او هم‌چنین ایران را متهم به تلاش برای ساقط کردن حکومت بحرین کرد.

به گزارش العربیه، شیخ‌محمد السالم‌الصباح اعلام کرد که این گروه نه تنها حضور نظامی آمریکا را زیر نظر داشت «بلکه از آن فراتر رفت.»

او گفت: «آن‌ها مواد منفجره در اختیار داشتند و قصد داشتند تاسیسات حیاتی کویت را منفجر کنند. نام افسران را در اختیار داشتند و اطلاعات خیلی حساسی داشتند. این نشانه نیات بد برای آسیب زدن به امنیت کویت است.»

کویت میزبان اردوگاه اریفجان، یک پای‌گاه گسترده لژستیکی آمریکا در صحرای جنوب پایتخت است، که از عملیات نیروهای آمریکایی در عراق پشتیبانی می‌کند.

با این حال وزیر خارجه کویت گفت که کویت هم‌چنان خواهان روابطی خوب با ایران است و تاکید کرد: «ما قطع رابطه با ایران را کاملن مردود می‌دانیم.»

او افزود: «به نظر می‌رسد که ایران به ما به عنوان کشورهای اقماری و نه کشورهای مستقل با حاکمیت ملی نگاه می‌کند. ما از ایران می‌خواهیم به حاکمیت ملی ما احترام بگذارد.»

روابط ایران و شش کشور عضو شورای هم‌کاری خلیج پارس از زمان شروع ناآرامی‌های بحرین به شدت متشنج شده است.

بیشتر بخوانید:

«‌مقابله به مثل، در صورت تعطیلی سفارت ایران در بحرین»

«سه دیپلمات کویتی باید ظرف ده روز ایران را ترک کنند»


«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,