Saturday, 18 July 2015
21 March 2023
دستور دادستان تهران

«به پرونده مرگ پزشک کهریزک رسیدگی شود»

2009 November 17

دادستان تهران دستورداده‌است تا پرونده‌ای درباره مرگ «رامین پوراندرجانی»، پزشک بازداشتگاه کهریزک تشکیل شود.

روز گذشته دادسرای تهران در بیانیه‌ای اعلام‌کرد که پرونده مرگ رامین پوراندرجانی، پزشک بازداشتگاه کهریزک که از پرسنل وظیفه نیروی انتظامی بوده‌است، در دادسرای امور جنایی درحال رسیدگی است.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران در بیانیه خود گفته است که جسد این پزشک، نوزده آبان در محل خدمت او پیداشده و آزمایش‌های اولیه کالبد شکافی نشان می‌دهد که مرگ او به علت مسمومیت نبوده‌است.

در این بیانیه تاکید شده‌است که حسب دستور «عباس جعفری دولت آبادی»، دادستان عمومی و انقلاب تهران، تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

پیش از این سایت «نوروز» خبر مرگ مشکوک رامین پوراندرجانی را منتشر کرده‌بود. برخی از سایت‌های خبری نیز خبر از خودکشی وی داده‌بودند این درحالی است که گفته شده اجازه کالبد شکافی به خانواده این پزشک داده نشده‌است.

بنا به گزارش منابع خبری رامین پوراندرجانی به عنوان پزشک وظیفه در بازداشتگاه کهریزک خدمت می‌کرده و پس از انتشار اخباری از این بازداشتگاه مبنی بر رفتار غیرانسانی با محبوسین در آن و تعطیلی این بازداشتگاه به دلیل «غیراستانداردبودن» و اعلام این که متهمان وقایع کهریزک محاکمه می‌شوند، ازسوی مقامات متهم‌شده که در زندان کهریزک، مرتکب قصور پزشکی شده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: