Saturday, 18 July 2015
14 July 2020

«فریب سیاسی سال ۹۰ و مقدمات انتخابات آتی در ایران»

2011 April 27

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

بهزاد جوادیان / گوتنبرگ

اخبار و گزارش‌های مربوط به خیمه‌شب‌بازی اختلافات خامنه‌ای و احمدی‌نژاد آن‌هم در زمانی که  کارناوال انتخابات آتی مجلس و ریاست جمهوری از هم اکنون در حال تجهیز و راه‌اندازی است ،می‌رود تا به یک اشتباه و سو‌تفاهم اساسی از سوی مخالفین نظام تبدیل شود.

نمایشی که پیش‌بینی می‌شود اگر به آن سطحی نگاه کنیم از احمدی‌نژاد یک اصلاح‌طلب‌، از هاشمی و تیم اصلاح‌طلب کنونی‌اش یک منجی و از خامنه‌ای یک سکان‌دار دل‌سوز ارایه خواهد داد در حالی که پشت پرده این نمایش یک چهره بیش‌تر دیده نمی‌شود و آن همان چهره جنایت و تزویر سی و چند ساله حاکم بر نظام جمهوری اسلامی است.

این نمایش همانی است که سر خط اول آن در دوران پس از انتخابات 88 در رسانه‌هایش هاشمی و گروه رو دست خورده انتخابات را نشانه رفته بود و امروز در نهایت تعجب و وقیحانه از این دم می‌زند که‌: «جدا کردن هاشمی از رهبری توسط احمدی‌نژاد باعث شد که امروز رهبری در مقابل تنش‌هایش با دولت تنها باشد.»

اشاره اصول‌گرایان و مافیای نظامی مخالف دولت به فتنه‌ای جدید با ویژگی‌هایی که دولت و هم‌راهان احمدی‌نژاد را هدف گرفته نمونه بارز این واکنش است که میرود تا برنامه خود برای 8 سال آینده کشور به اجرا درآورد‌، برنامه‌ای که بر خلاف تصور غلطی که نیروهای نظامی را در بست در اختیار احمدی‌نژاد و تیمش می‌پنداشت امروز با سخنان فرمانده سپاه که گفته است‌: ‌«آقا فرمودند سپاه صرفن نظامی نیست. بلکه یک سازمان امنیتی، فرهنگی، عقیدتی، سیاسی و نظامی است. یعنی همه جنبه‌های کارکردی از سازمان‌ سپاه مورد انتظار است تا بتواند آن نقش خود را که حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن است در همه عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ‌امنیتی و اطلاعاتی ایفا کند» ارکان قدرت را به عریانی بیان و رابطه نظام با مهره‌های آن را به روشنی بیان می‌کند و مبین این حقیقت است که مافیای حاکم را بایستس در ظرفی بالاتر از شخص خامنه‌ای‌، احمدی‌نژاد‌، هاشمی یا موسوی و خاتمی و امثالهم دید.

احمدی‌نژاد که تا دیروز نظرش نزدیک‌ترین نظر به ولایت بود و در این 6 سال ذره‌ای از مسیر منحرف نشده در پایان تاریخ مصرف رسمی خود بازی‌گر سناریو جدید خامنه‌ای است سناریویی که نقش اول آن بایستی تمام ناکامی‌های نظام را در سیاست خارجی‌، عدم برنامه‌ریزی درست داخلی‌، نا‌امنی‌، شکست هدف‌مندی یارانه‌ها‌، بحران و اختلاف درونی نظام و در پایان فرو ریختن مشروعیت و پای‌گاه مردمی نظام  را یک‌جا بپردازد.

نباید از نظر دور داشت که تجربه نشان داده‌، راه احمدی‌نژاد و هم‌راهان‌ یا ‌خاتمی و شرکا ‌که تا‌کنون قریب به 16 سال از سکان هدایت دولت در ایران را بر عهده داشته‌اند به خیابان دو طرفه‌ای می‌ماند که مقصدش یکی ولی مسیر ورود و خروج آن متفاوت بوده است یعنی خاتمی این خیابان را «از چپ به راست» احمدی‌نژاد آن‌را از «راست به چپم طی کرده‌اند مسیری که در نقطه طلاقی آن عمارتی جز بیت رهبری و نظام حاکم بر ایران مشاهده نمی‌شود‌، بنابراین نباید نقطه نگاه را از واقعیت موجود که حفظ نظام به حاکمیت به هر قیمتی است دور داشته و دچار توهم و تحلیل احساسی از اوضاع شویم.

جالب است که تا کنون حافظه تاریخی ایرانیان در فراموش کردن گذشته و آن‌چه توسط حاکمان بر آن‌ها می‌رود  مورد انتقاد قرار داشته و منتقدان و تحلیل‌گران سیاسی هر از چند گاهی حوادث گذشته در هر نیم قرن یا ربع قرن را برای درس گرفتن از تاریخ گوش‌زد می‌کنند‌، اما به نظر می‌رسد امروز اختلال در این حافظه برای برخی که پیوسته دچار خلط مبحث و منافع خود در قدرت بوده و افکار بی‌پایه خود را همواره به خورد مردم داده‌اند‌، با  نوسانی بزرگ به دوره‌های 4 تا 8 سال کاهش یافته .

در این میان برکناری صوری وزیر اطلاعات رژیم و عامل اصلی بسیاری از فجایع تولیدی جمهوری اسلامی بوده  و حواشی آن با آن‌چه در سطور بالا ذکر شد حاکی از برنامه و سناریوی جدیدی از نظام حاکم است که می‌توانید آن‌را مثلث رهبری‌، مافیای اقتصاد و مافیای نظامی بخوانید با هدف روشنی که نجات نظام از آن استنشاق می‌شود و باید در مورد آن افشا‌گری کرد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,