Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
با نزدیک شدن به 16 آذر

«احکام جدید برای دانشجویان معترض»

2009 November 17

با نزدیک شدن به 16 آذر، موج جدیدی از بازداشت‌ها، صدور احکام و احضارها برای دانشجویان آغاز شده‌است.

بنا به گزارش‌های دریافتی، برای بیش از 20تن از دانشجویان معترض در دانشکده‌ی فنی دانشگاه آزاد کرجاحکام سنگین انضباطی صادر شده‌است. این دانشجویان به دستور رئیس این دانشگاه، به دلیل حضور در تجمع اعتراضی 28  مهرماه ، احکام انضباطی سنگین محرومیت یک و دو ترم از تحصیل دریافت کردند.گفته می‌شود استادانی نیز که در آن روز کلاس‌های خود را تشکیل نداده‌اند مورد بازخواست مسوولان حراست دانشگاه قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر، «یاشار دارالشفاء» دبیر اسبق تشکل اسلامی دانشجویان اصلاح‌طلب دانشگاه بین‌المللی قزوین و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران نیز که روز 13 آبان درجریان تظاهرات مردمی  بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌است علیرغم صدور قرار کفالت از سوی قاضی پرونده و نیز گذاشتن کفالت از سوی خانواده‌ی وی، تا کنون آزاد نشده و در بازداشت غیر قانونی به سر می‌برد.

دادگاه «مهدیه گلرو» فعال دانشجویی نیز قرار بوده که روز سه‌شنبه در شعبه 12 دادگاه انقلاب برگزار  شود.مهدیه گلرو از اعضای شورای حق تحصیل و دانشجوی محروم از تحصیل که از اوایل شروع به کار دولت نهم به 6 ترم محرومیت از تحصیل محکوم شد؛روز 3 شنبه به دادگاه انقلاب شعبه 12 احضار شده‌است. وی که به همراه دیگر محرومین از تحصیل علامه صادق شجاعی،سعید فیض‌ الله‌زاده و مجید دری، در سال گذشته پس از تحصن 4روزه برای بازگشت به دانشگاه، بازداشت و به اوین منتقل شدند.

نامبرده هم‌چنین در اردیبهشت‌ماه جاری به اتهام تشویش اذهان عمومی از طریق نشر مقالات در رسانه‌ها بازداشت و با قرار کفالت آزاد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: