Saturday, 18 July 2015
19 October 2021
مقام پیشین طالبان:

«کشته شدن بن‌لادن پیامد مثبتی ندارد»

2011 May 02

خبر / رادیو کوچه

ملا عبدالسلام ضعیف، سفیر سابق حکومت طالبان در اسلام آباد گفته است که کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر گروه القاعده تاثیر مثبتی در پی ندارد.

به گزارش بی‌بی‌سی، آقای ضعیف که در حال حاضر در کابل به سر می‌برد، در گفت‌وگویی عنوان کرد که کشته شدن رهبر گروه القاعده بر کاهش مقاومت علیه ائتلاف بین‌المللی و آمریکا تاثیری نخواهد داشت.

آقای ضعیف گفته است آمریکا کشته شدن او را برای خود دستاورد می‌داند، اما در واقع به گفته آقای ضعیف، این امر ممکن است احساسات مسلمانان را علیه آمریکا برانگیزد.

سفیر پیشین طالبان گفت: «این دستاورد نیست. بلکه این (کشته شدن بن لادن) زندگی مردم را در دنیا دشوار می‌سازد. این گونه فعالیت‌ها در منطقه و جهان اسلامی برای آمریکایی‌ها سودی ندارد. البته آن‌ها از این بسیار خوشحال شده‌اند، اما به نظر من تاثیر آن در آینده برای آمریکا منفی است.»

محل اقامت اسامه بن لادن

ملا ضعیف، که در حال حاضر از جنگ علیه آمریکایی‌ها دست برداشته، گفته است که نبرد نظامی آمریکا علیه گروه القاعده و گروه‌های مشابه آن «پیوند فکری» میان این گروه‌ها ایجاد کرده و با کشته شدن اسامه این پیوند از بین نخواهد رفت.

آقای ضعیف افزود: «این چیزها برای اجتماع آن‌ها (مخالفان آمریکا) تاثیری ندارد و این که آن‌ها (آمریکایی‌ها) می‌گویند ما در جنگ برنده می‌شویم و مقاومت بر ضد آن‌ها کم می‌شود (درست نیست)، بلکه افزایش می‌یابد و این دستاوردی که آن‌ها می‌گویند جنگ را متوقف می‌کند، غلط است.»

عبدالسلام ضعیف در زمان حاکمیت گروه طالبان در افغانستان، در سمت‌های بالایی در امارت طالبان کار کرد و آخرین سمت او در دوره طالبان سفارت افغانستان در اسلام آباد بود.

بیشتر بخوانید:

«جسد اسامه بن‌لادن به دریا انداخته شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,