Saturday, 18 July 2015
25 January 2021
برای سومین بار پس از انتخابات،

«بازداشت اشکان ذهابیان، فعال دانش‌جویی»

2011 May 02

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، اشکان ذهابیان، فعال دانش‌جویی، عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت و عضو پیشین شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش‌گاه فردوسی مشهد برای سومین بار بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش دانشجونیوز، صبح امروز اشکان ذهابیان توسط ماموران اداره اطلاعات استان مازندران دستگیر و به زندان اداره اطلاعات ساری (شهید کچویی) منتقل شد.

بر اساس این گزارش، ماموران امنیتی استان مازندران در چندین نوبت به خانه پدری این فعال دانش‌جویی مراجعه کرده و کلیه وسایل و لوازم شخصی از جمله دست نوشته‌ها، سی‌دی‌ها، کتاب‌ها و کیس کامپیوتر وی را ضبط کردند.

اشکان ذهابیان فعال دانش‌جویی و عضو دفتر تحکیم وحدت در تجمع دانش‌جویان دانش‌گاه مازندران در اعتراض به نتایج  انتخابات در 26 خرداد 88 توسط نیروهای اداره اطلاعات استان مازندران دستگیر و به زندان اداره اطلاعات شهید کچویی ساری منتقل شد. وی به مدت یک ماه در سلول انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری و زندان متی کلای بابل بازداشت بود.

این فعال دانش‌جویی محروم از حق تحصیل در تاریخ 11 آبان 88 برای بار دوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به واسطه تشکیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی شمال ایران دستگیر و روانه زندان شد و پس از چندی با قرار وثیقه 30 میلیون تومانی آزاد شد.

این عضو سابق شورای مرکزی فراکسیون مدرن انجمن‌های اسلامی دانش‌گاه‌های فردوسی و علوم پزشکی مشهد پیش از این به دلیل فعالیت‌های سیاسی از دانش‌گاه فردوسی مشهد اخراج شده بود.

هم‌چنین وی توسط دادگاه انقلاب شهرستان بابل به صورت غیابی به 6 ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید:

«احضار ذهابیان، عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,