Saturday, 18 July 2015
05 July 2020
با احضار به بازپرسی تفیم شد،

«شکایت از آیت‌اله خامنه‌ای اتهام جدید طبرزدی»

2011 May 04

خبر / رادیو کوچه

در روزهای اخیر، مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی با احضار حشمت‌اله طبرزدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج و دبیرکل جبهه دمکراتیک ایران به بازپرسی زندان اوین اتهامات جدیدی را به وی تفهیم کرده‌اند.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، حشمت‌اله طبرزدی از که هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان رجایی‌شهر کرج (گوهردشت) سپری می‌کند، روز یک‌شنبه یازدهم اردیبهشت ماه و هم‌زمان با آغاز دور سوم اعتصاب غذای زندانیان سیاسی بند ویژه امنیتی این زندان، که او نیز در میان اعتصاب‌کنندگان است، به بازپرسی شعبه 4 مقدس واقع در زندان اوین اعزام، و با اتهامات جدیدی تحت عنوان نشر اکاذیب توسط بازپرس جعفری روبه‌رو شد.

اسناد اصلی این اتهام، مواردی از «متن دفاعیه» وی در سال گذشته که در آن گفته بود دادگاه انقلاب یک دادگاه امنیتی نظامی است و صلاحیت رسیدگی به جرایم سیاسی را ندارد، و هم‌چنین «شکایت مهندس طبرزدی از آیت‌اله علی خامنه‌ای» به مراجع حقوقی جهانی بود.

شایان ذکر است این بازپرسی و اتهامات جدید به دستور دادستان تهران صورت گرفته است که پیش از این نیز گفته بود آقایان طبرزدی و سحرخیر که دفاعیه‌های خود را منتشر کرده‌اند تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

در پی این اتهام، آقای طبرزدی که به عنوان سخن‌گوی طیف سکولار دموکرات‌های جنبش مردم ایران و جنبش سبز شناخته شده است، خطاب به بازپرس گفت: «ادعای مصاحبه من با یک خبرگزاری آن‌هم در زمانی که در زندان بودم کذب محض است. موارد اتهامی را از لایحه دفاعی من که نزد قاضی پیرعباس بوده است اخذ کرده‌اید. در عین حال من بیش‌تر از 7 سال حبس گذرانده‌ام، اینک نیز به هشت سال دیگر محکوم شده‌ام و اگر دوست داشتید ده سال دیگر هم اضافه کنید ولی من دادگاه‌های شما را قبول ندارم و به همین دلیل هیچ چیزی نخواهم گفت و نخواهم نوشت.»

هم‌چنین حسن زارع‌زاده اردشیر سخن‌گوی برون مرزی کمیته دفاع، از آمریکای شمالی در مورد این اتهام‌ها گفت: «جمهوری اسلامی از چهره‌های تاثیرگذاری مانند آقای طبرزدی واهمه دارد و مقامات تلاش می‌کنند به هر طریقی او را به سکوت وادارند. آقای طبرزدی در زندان دست به اعتصاب غذا زده و از طرفی فعالیت‌هایش در داخل زندان را ادامه می‌دهد.»

به گفته‌ی زارع زاده، «واضح است که مقامات امنیتی همواره دنبال بهانه برای برخورد با او هستند. و این بار شکایت قانونی از شخص آیت‌اله خامنه‌ای و بیان واقعیت در مورد دادگاه‌های انقلاب اتهام جدید علیه آقای طبرزدی است.»

لازم به اشاره است ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشری و نیز سه فعال دانش‌جویی بهاره هدایت، مهدیه گلرو و مجید توکلی نیز با اتهامات و احکام جدیدی روبه‌رو شدند.

بیشتر بخوانید:

«تاکید سیزده زندانی سیاسی بر تداوم برنامه اعتراضی در زندان»

«اعلام محکومیت قطعی طبرزدی به ۸ سال حبس»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,