Saturday, 18 July 2015
06 July 2020
در پی اعتراض به اداره مهاجرت،

«پیوستن دو پناه‌جوی دیگر به جمع اعتصاب غذا‌کنندگان سوئد»

2011 May 05

خبر / رادیو کوچه

در سومین روز از اعتصاب غذای پناه‌جویان ایرانی در گوتنبرگ، سوئد، و در پی اعتراض به روند رسیدگی به پرونده‌های این پناه‌جویان از سوی اداره مهاجرت، دو نفر دیگر به جمع اعتصاب غذا‌کنندگان پیوسته‌اند. این در حالی است که پیش‌تر نیز 5 پناه‌جو در این اعتراض دست به اعتصاب زده‌ بودند.

به گزارش ستاد خبری کمیته پناه‌جویان متحصن و اعتصاب غذا‌کننده در گوتنبرگ، آیدا نجفی، نصیر  لازم‌پور، فریبا زارع‌، بابک قنبری‌، بهرام تورانی اولین گروه از جمع 65 نفری ‌بودند که در اعتراض به سیاست‌های اداره مهاجرت سوئد از 2 مای اعتصاب غذای خود را آغاز و خواستار رسیدگی اداره مهاجرت به وضعیت  بلاتکلیف‌ خود شدند.

این پناه‌جویان اعلام کرده بودند در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب از سوی اداره مهاجرت‌، پیوسته به جمع اعتصاب‌کنندگان افزوده شده و همه اعضای کمپین اعتصاب غذا خواهند کرد‌. بر اساس همین تصمیم در روز سوم اعتصاب غذا که روز شصت و پنجم تحصن آنان نیز محسوب می‌شود دو نفر دیگر به نام‌های ناصر کریمی و مهدی طاقت‌فرسا‌فرد به جمع اعتصاب‌کنندگان پیوستند.

لازم به ذکر است این کمپین در بیانیه خود اشاره کرده اعضای آن تحت هیچ شرایطی حاضر به برگشت به ایران نبوده و برای احقاق حق انسانی خود که همانا امنیت جانی است مبارزه خواهند کرد.

این پناه‌جویان از همه احزاب گروه‌ها و مدافعان حقوق پناهندگی خواسته‌اند تا از این تحصن و اعتصاب غذا حمایت کنند.

بیشتر بخوانید:

«اعتصاب غذای ۶۵ پناه‌جوی ایرانی در سوئد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,