Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
تاملی بر سخنان امام جمعه تهران:

«زن رییس‌جمهوری با طلاق آقا بر او حرام و بر آقا حلال می‌شود»

2011 May 07

محمد مصطفایی / وکیل دادگستری

نماز جمعه این هفته تهران با هفته‌های گذشته تفاوت بسیار فاحشی داشت. سخنانی توسط آیت‌اله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه، به زبان رانده شد که نمی‌بایست به راحتی از کنار آن‌ها گذر کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در روزهای اخیر اختلافات محسوسی بین رهبری و رییس جمهوری صورت گرفت. در حالی که وزیر اطلاعات به علت عدم تمایل در ادامه اشتغال به وزرات – یا هر دلیل دیگری‌- استعفای خود را طبق قانون اساسی به رییس جمهوری تقدیم می‌کند و آقای احمدی‌نژاد نیز بر اساس اختیارات قانونی خود، ضمن پذیرش استعفای آقای مصلحی وی را از صدر وزارت برکنار می‌کند، حضرت رهبری بی‌آن‌که حقی در پذیرش یا رد استعفای وزرا داشته باشد، با استعفای وزیر اطلاعات مخالفت کرده و ماندن وزیر را‌- در گافی‌- مصلحت می‌داند. اما آقای صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه این عمل برخلاف قانون رهبری را رعایت تقوا دانسته و اعلام می‌کند: عاقبت بخیری در رعایت تقوا حاصل می‌شود، ایشان عمل کردن در چارچوب نظام را مهم‌ترین محور تقوا دانسته و می‌گوید: در برخی از روایات آمده است که منظور از هدی المتقین، ولایت‌مداران است. وی با بیان این‌که اگر کسی ولایت نداشته باشد ولو عمری در معبد زندگی کند تقوای او مورد پذیرش خدا قرار نخواهد گرفت، افزود: خداوند خواسته است که بنده خودش را منقاد و مطیع خلیفه خدا ببیند و این موضوع را در عمل نشان ‌دهد‌. این اظهارات در حالی است که رهبر جمهوری اسلامی صرفن با قدرتی که به ناشایست و با اغفال میلیون‌ها نفر از شهروندان ایرانی به دست آورده است خود را «در فرضی کاذب» خلیفه مسلمین جهان معرفی کرده و جالب‌تر این‌که ایشان را در هیچ کشور اسلامی دیگر نیز به عنوان یک رهبر سیاسی نمی‌پذیرند و اگر در کشورهای مثل لبنان و در مواقعی برخی از کشورهای دیگر مسلمان «اندک» ‌می‌پذیرند به دلیل رشوه‌های کلانی است که به رهبران آن‌ها می‌دهد تا قدرت و  محبوبیت کاذب تحصیل نماید. محبوبیتی که صرفن با هزینه کردن از اموال شهروندان ایرانی تحصیل گشته و با تزریق به بدنه سپاه به قدرت تبدیل می‌گردد.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که خداوند راه صحیح را از طرق عادی نصیب مردم نکرده است، گفت: «خداوند از راه صحیح و راه ولایت حفاظت می‌کند؛ این ولایت صاحبی دارد که هیچ‌کس نتوانسته و نمی‌تواند آن را بشکند.»

هر آن‌که از عاقبت عملی، از جمله زیر پا گذاردن قانون و پای‌مال کردن حقوق میلیون‌ها ایرانی ترس و واهمه داشته باشد هم‌چون آقای صدیقی خواهد گفت: «بنا به حساسیتی که می‌بینیم می‌خواهم به موضوعی بپردازم که ابتدا می‌خواهم بگویم بنده هیچ نگرانی ندارم، مضطرب نیستم و هیچ دغدغه‌ای در مردم نسبت به جریان انقلاب و ادامه راه صحیح امام (ره) که محوریت ولایت فقیه است به ولله قسم، ندارم.» اگر فردی ترسی از عمل یا ترک عملی نداشته باشد، دیگر نیازی به سوگند یاد نمودن ندارد و افراد ضعیف‌النفس هستند که از پیش سوگند به نترس بودن خود یاد می‌کنند. مضاف به این‌که این ترس ناشی از حساسیت نیست بلکه ناشی از حفظ قدرت رهبری است. ناشی از سست شدن نظامی است که با کلاه‌برداری برای خود جای‌گاه یافته و حال این جای‌گاهش را از دست داده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که خداوند راه صحیح را از طرق عادی نصیب مردم نکرده است، گفت: «خداوند از راه صحیح و راه ولایت حفاظت می‌کند؛ این ولایت صاحبی دارد که هیچ‌کس نتوانسته و نمی‌تواند آن را بشکند.»

این سخنان، سخنانی است برای اغفال مردم. مردم ایران در سی و دو سال پیش گول چنین سخنانی را خوردند. حال نیز نه تنها این دست از افراد دست از اعمال پلید و برخلاف قانون و انسانیت خود بر نمی‌دارند بلکه برای توجیه جنایات خود، از تریبون‌های رسمی چنین سخنانی بر بر زبان جاری می‌نمایند تا بر آنچه به ناحق کرده‌اند لاپوشانی کنند.

آقای صدیقی در سخنان خود ولایت فقیه را فراتر از قانون اساسی می‌داند و می‌گوید: «شیعه از ابتدا زیر چتر ولی فقیه بوده است، هست و خواهد بود.» اما نمی‌دانند که در کشوری که قانون حکومت می‌کند ولایت فقیه اگر هم در قانون اشاره‌ای به آن شده باشد صرفن در رابطه با مسایل عبادی انسان‌هاست که می‌تواند تعیین و تکلیف کند و در موازین قانونی رهبر با شهروند عادی هیچ تفاوتی نداشته و نخواهد داشت. اما سوال این‌جاست که چرا تاکنون در اظهارات‌- حتا اظهارات رهبری- بحث بر برابری حقوق افراد بوده است و حال که جای‌گاه رهبری تضعیف شده است رهبری به عنوان ولی فقیه می‌تواند فرا قانونی عمل کند. متاسفانه فرا قانونی عمل کردن رهبری در سال‌های گذشته صدمات جبران‌ناپذیری را بر پیکره کشور عزیزمان وارد کرده است. حاصل فرا قانونی عمل کردن ایشان، کوچ اجباری میلیون‌ها ایرانی، اعدام ناعادلانه هزاران نفر از شهروندان ایرانی به دلیل جرایم سیاسی  و زندانی شدن هزاران نفر از معترضین به انتخابات غیر قانونی سال 1388 و صدها عمل غیر‌انسانی و مجرمانه دیگر که می توان در برخی از آن‌ها جنایت علیه بشریت را مشاهده کرد.

می‌توان اعدام‌های گسترده‌ای که به بهانه حمل مواد مخدر صورت می‌گیرد؛ شکنجه در بازداشت‌گاه‌های ایران، و تبعیض علیه زنان را از جمله جنایت علیه بشریت به حساب آورد.

صدیقی با اشاره به برخی مسایل اخیر در این خطبه از نماز جمعه به تحریک وزاری کابینه آقای احمدی‌نژاد پرداخت و گفت: «یقینن وزرای کابینه (کابینه دولت دهم) قبل از آن‌که وزیر دولتی باشند بنده خدا هستند، شیعه امیر المومنین‌اند، مقلد حضرت آقا هستند و تحت ولایت مطلقه‌ای‌ مقام معظم رهبری قرار دارند.» این سخنان تحریک‌آمیز صرفن برای آن است که وزا از هم‌کاری با آقای احمدی‌نژاد دست برداشته و به رهبری بپیوندند هر چند یقین دارم هر دو از یک ریشه بوده و تعلقی به کشور ایران ندارند.

جالب این‌که آقای صدیقی با این سخنان غیر‌اخلاقی و غیر‌منصفانه مطمئن است که رییس جمهوری  و ملت‌ به این قضیه توجه دارند و قطعن این موضوع را در راس برنامه‌هایشان قرار خواهند داد

امام جمعه موقت تهران در این خطبه پا را از اخلاقیات و موضوعات عمومی و شخصی کنار گذاشته و حجت اظهارات رهبری را با نقلی به ناموس رییس جمهوری تسری می‌دهد و می‌گوید: «یکی از وزرای کابینه به من گفت ما معتقدیم اگر حضرت آقا همسر آقای رییس جمهوری را طلاق بدهد، همسر رییس جمهور برایش حرام می‌‌شود و رییس جمهور نمی‌تواند به او دست بزند.»  این سخن نمی‌تواند از زبان یک روحانی معتقد به خدا بر آید. این سخن بدین معناست که اگر ولی فقیه خواست با همسر هر فردی حتا همسر خودش هم‌خوابگی داشته باشد بر ولی فقیه حلال است. در حالی که باید دید آیا آقای صدیقی می‌پذیرد که با فتوای رهبری همسرش از زوجیت وی خارج و به زوجیت ولی فقیه در آید؟

جالب این‌که آقای صدیقی با این سخنان غیر‌اخلاقی و غیر‌منصفانه مطمئن است که رییس جمهوری  و ملت‌ به این قضیه توجه دارند و قطعن این موضوع را در راس برنامه‌هایشان قرار خواهند داد.

ایشان جنایاتی که توسط سران جمهوری اسلامی رخ می‌دهد را پنهان نگه داشته و بیان می‌دارد: «اتفاقاتی که در لیبی، بحرین و یمن صورت می‌گیرد باعث تاسف و تاثر است چرا که به اماکن مذهبی حمله می‌کنند و نظرات و دیدگاه‌های مردم را نادیده می‌گیرند  وی می‌گوید: برای عبداله صالح متاسفم که بنا را بر جنایت و کشتار مردم قرار داده تا حداقل بتواند بدین‌وسیله قدرت را حفظ کند اما بدانید آینده از آن مردم یمن است و مردم پیروز خواهند شد.»

حال نیز لازم است به ملت ایران گفته شود که آینده از آن ملت ایران است و مردم ایران در مقابل ظلم و ستمی که سران جمهوری اسلامی اعمال می کنند پیروز خواهند شد.

یقین دارم این روز نزدیک است ……..

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,