Saturday, 18 July 2015
29 September 2020
دست‌گاه قضایی جمهوری اسلامی،

«اعدام ۹ عرب اهوازی به اتهام کشتن ماموران نیروی انتظامی»

2011 May 09

خبر / رادیو کوچه

دست‌گاه قضایی جمهوری اسلامی اعلام کرده است 9 نفر را به اتهام کشتن ماموران نیروی انتظامی و ارتکاب عمل منافی با عفت عمومی اعدام کرده است.

به گزارش العربیه و به نقل از سایت خبری اهواز نیوز روز شنبه نام 8 تن از این افراد را منتشر و تاکید کرده است سه تن از اعدام‌شدگان برادر بودند و در ملاعام در سه راه حمیدیه در غرب اهواز به دار آویخته شدند.

نام این سه برادر علی (25 ساله)‌، جاسم (23 ساله) و ناصر حیدری (21 ساله) اعلام شده است.

بر اساس این گزارش 6 شهروند عرب دیگر نیز در زندان کارون اهواز به دار آویخته شدند که نام‌های آن‌ها امیرمعاوی‌، علی نعامی‌، امیر بدوی‌، احمد ناصری (‌22 ساله‌) وهاشم حمیدی است.

مناطق عرب‌نشین در اهواز و شهرهای اطراف در نیمه آوریل گذشته شاهد اعتراضات مردمی گسترده‌ای بود که توسط نیروهای امنیتی سرکوب شد.

منابع حقوقی تعداد کشته‌شدگان این حوادث را که در سال‌گرد قیام مردم عرب اهواز در سال 2005 در اعتراض به آن‌چه که برنامه‌ریزی برای تغییرترکیب جمعیتی در استان خوزستان به زیان مردم عرب خوانده شد‌، بیش از 15 تن اعلام کردند.

گفته می‌شود نیروهای امنیتی پیش از اعدام این افراد آن‌ها را در منطقه ملاشیه در حاشیه اهواز گردانده و از مردم خواستند برای شرکت در مراسم اجرای اعدام سه تن از آن‌ها در سه راه حمیدیه در غرب اهواز حضور یابند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت هشت عضو گروه خلق عرب در خوزستان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,