Saturday, 18 July 2015
18 June 2021

«بازداشت پریوش سطوتی همسر دکتر فاطمی به اتهام جاسوسی برای انگلیس»

2011 May 15

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: پژواک ایران

روزنامه خراسان بر اساس شنیده‌های خود نوشته «پریوش سطوتی» همسر دکتر حسین فاطمی که در هفته‌های اخیر بازداشت شده٬ به داشتن ارتباط با سرویس جاسوسی بریتانیا «اعتراف» کرده است.

این خبر روز یک‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) نیز از سوی بسیاری از سایت‌های محافظه‌کار بازنشر شده است.

پریوش سطوتی در سال‌های اخیر رابطه نزدیکی با تیم احمدی‌نژاد داشت و بار‌ها از اقدامات رییس دولت دهم و اسفندیار رحیم‌مشایی تمجید کرده است.

خانم سطوتی حدود دو هفته گذشته پس از اوج‌گیری اختلاف‌ها میان علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد به هم‌راه تعداد دیگری از اعضای تیم احمدی‌نژاد بازداشت شد.

این برای نخستین‌بار است که رسانه‌های حامی خامنه‌ای یکی از «نزدیکان» رییس دولت دهم و رییس دفترش را به جاسوسی متهم می‌کنند.

سایت «تماشا‌نیوز» در واکنش به این خبر نوشته که «این اقدام بی‌سند و مدرک و غیراخلاقی در ادامه سایر حرکت‌های اقتدارگرایان برای ضربه زدن به مهندس مشایی طراحی شده است.»

این سایت اعلام کرده که وکیل پریوش سطوتی از روزنامه خراسان به مراجع قضایی شکایت خواهد کرد.

حسین فاطمی٬ سیاست‌مدار و روزنامه‌نگار ایرانی از ۱۳۳۱ تا ۱۳۳۲ وزیر امور خارجه ایران بود که پس از کودتای ۲۸ مرداد توسط حکومت پهلوی اعدام شد.

رسانه‌های منتقد دولت اعلام کرده‌اند سطوتی به درخواست اسفندیار رحیم‌مشایی از فروردین سال ۱۳۸۸ به تهران بازگشته و تا زمان دستگیری در هتل لاله اقامت داشته است.

مراجع قضایی هنوز این خبر را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند.

بازداشت هتل‌نشین وابسته به جریان انحرافی

به گزارش جهان روزنامه خراسان نوشت :

خانم «س» که توسط یک جریان خاص پس از سال‌ها به ایران دعوت شده و از همان زمان در هتل زندگی می‌کرد، هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد. گفته می‌شود وی در اعترافات خود به ارتباط با سرویس اطلاعاتی انگلستان اشاره کرده است.

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,