Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
رییس جمهوری اسلامی:

«اختلاف دولت و مجلس شیرین است»

2011 May 16

خبر / رادیو کوچه

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی شام‌گاه یک‌شنبه، در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی در شبکه دو شرکت و از فعالیت‌های اقتصادی و سیاسی دولت خود دفاع کرده است. او هم‌چنین اختلافات بین دولت و مجلس را مشکلات و ابهامات اجرایی توصیف کرد.

آقای احمدی نژاد گفت که اجرای طرح هدف‌مندی یارانه‌ها «افتخار‌آمیز» بوده است.

وی افزود که علی‌رغم انتقادها از اجرای این طرح چه در داخل و چه در خارج، از جمله «تبعات سنگین و بحران» در صورت اجرای آن، «ملت ایران در این زمینه کار بسیار بزرگی انجام داد.»

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که اجرای هدف‌مند کردن یارانه‌ها باعث ایجاد افزایش قیمت‌ها از جمله انرژری و افزایش تورم شده است.

اما رییس جمهوری اسلامی با اشاره به تلاش دولت در راستای کنترل تورم گفت: «قسمتی از تورم، تورم طبیعی است که ما داشته‌ایم و قسمتی از آن نیز تحت تاثیر عوامل گوناگون و از جمله تورم جهانی است.»

وی در پاسخ به مشکلات اقتصادی در کشور و بی‌کاری گفت که دولتش حدود یک میلیون و هفت‌صد هزار شغل ایجاد کرده است که پیش‌بینی می‌شود دولت بتواند این میزان را تا سطح دو میلیون شغل بالا ببرد که در عمل می‌تواند در آینده بی‌کاری را در کشور از بین ببرد.

محمود احمدی‌نژاد هم‌چنین گفت که طرح‌های مختلف اقتصادی و مسکن اجرا شده از سوی دولت بدین معنی است که در سال ۱۳۹۲ دیگر مشکل مسکن وجود نخواهد داشت. این در حالی است که گزارش‌ها از ایران از افزایش قیمت مسکن و یا اجاره خانه ها خبر می‌دهند.

او درباره اختلافات سیاسی بین مجلس و دولت در زمینه ادغام وزارت‌خانه‌ها گفت که مشکل اساسی وجود ندارد و رابطه دولت و مجلس را خوب توصیف کرد.

محمود احمدی‌نژاد اظهار داشت: «این بگو و مگو‌ها طبیعی و شیرین است. اگر کسی اختلاف ایجاد کند و کینه‌ورزی درست کند، درست نیست. بالاخره مجلس و دولت نظر می‌دهند و تفاهم می‌کنند. اگر تفاهمی هم ایجاد نشد، با اشاره رهبری مشکل حل می‌شود. در جمهوری اسلامی مشکلی در روند اداره کشور وجود ندارد. این بحث‌ها نباید دست‌مایه ایجاد مشکل شوند چرا که همه بحث‌ها در جهت حل مشکل است و من نگرانی از این بابت ندارم.»

او تاکید کرد که هیچ وزارت‌خانه‌ای هم‌اکنون بدون سرپرست نیست و افزود که بحث بین دولت و مجلس، بحث اجرای قانون بوده و مشکل اصلی بحث اجرایی این طرح و مشکلات اجرایی است.

او گفت: «اگر فرض می‌کردیم شرح وظایف برای این ادغام‌ها اول در دولت تصویب شود و بعد به مجلس برای تصویب برود، کارهای اداری فشل می‌شد و مشکل ایجاد می‌کرد. ممکن بود زمان زیادی ببرد و روند یک ساله داشته باشد. ما تصمیم گرفتیم این روند را در دولت زودتر آغاز کنیم و وزارتخانه‌ها را ادغام کنیم.»

رییس جمهوری اسلامی هم‌چنین در خصوص اختلافان بین دولت و مجلس گفت که بحث وزارت‌خانه ورزش نیز «در مسیر» قرار دارد اما دولت ابهاماتی دارد که باید حل شود. او در خصوص این «ابهامات» جزییاتی ارایه نکرد.

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی در بخشی از گفت‌وگوی خود مدعی شد که اطلاعات دقیقی دارد مبنی بر این‌که اسامه بن لادن، رهبر القاعده، از مدت‌ها قبل در اختیار نیروهای آمریکایی بوده است.

وی اعلام کرد: «اطلاعات دقیق دارم که بن‌لادن از مدت‌ها قبل در اختیار نیروهای نظامی آمریکا بود و حتا او را مریض کردند و روزی که او را کشتند، مریض بود یعنی ابتدا او را مریض کردند و در حالی که مریض و در اختیار خودشان بود او را کشتند.»

وی هم‌چنین در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی و مذاکرات هسته‌ای با اتحادیه اروپا نیز سخن گفت.

بیشتر بخوانید:

«انتصاب سرپرست وزارت‌خانه‌های ادغام شده»

ویدئو:

«حضور احمدی‌نژاد در برنامه زنده»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. Nashenas
    1

    کاملا درست می فرمایند زیرا با مدیریت جهانی ایشان و چماقدارانشان در سال ۹۲ همه مردم ایران بیخانمان خواهند شد و مشکل مسکن ریشه کن خواهد شد و درست مثل دوران امام زمان موهوم جز چاههای فاضلاب سرپناهی پیدا نخواهند کرد