Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی:‌

«ایران با آغوشی باز پذیرای ساکنان اردوگاه اشرف»

2011 May 16

خبر / رادیو کوچه

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی با بیان این که ایران منعی برای پذیرش ساکنان اردوگاه اشرف ندارد، در عین حال گفته است، دست‌گاه قضایی جمهوری اسلامی با آن دسته از اعضای مجاهدین که توبه کنند، «طبق قوانین» برخورد می‌کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وی در این باره اظهار داشته است: «جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد آنان براساس ضوابط به آغوش کشور بازگردند و کسانی که توبه کنند از نظر قانونی می‌توانند این کار را بکنند و طبق قوانین دستگاه قضایی با آنها برخورد می‌شود.»

حدود دو هفته پیش نیز حسن دانایی‌فر، سفیر جمهوری اسلامی در عراق اعلام کرده بود، از نظر ایران تمام ساکنان اردوگاه اشرف به جز کم‌تر از ۱۰۰ نفر از آن‌ها عفو هستند و می‌توانند به ایران بازگشته و به هر جایی که می‌خواهند سفر کنند.

این گونه سخنان در حالی بیان می‌شود که در سال‌های اخیر قوه قضاییه جمهوری اسلامی چند نفر را به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین،‌ ارتباط با مجاهدین، هواداری از آن‌ها یا دیدار از اردوگاه اشرف به اعدام یا مجازات‌های حبس محکوم کرده است.

مقام‌های عراقی در هفته‌های گذشته و پس از درگیری میان نیروهای ارتش این کشور و ساکنان اردوگاه اشرف، از آنها خواسته‌اند تا پایان سال جاری میلادی این کشور را ترک کنند.

به تازگی ایالات متحده خواستار انتقال ساکنان اردوگاه اشرف به نقطه‌ای دورتر از مرز ایران در عراق شده و یک مقام اتحادیه اروپا نیز خواستار انتقال این افراد به یک «کشور سوم» شده است.

از سوی دیگر حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در واکنش به انتشار گزارش‌هایی درباره احتمال خارج شدن نام سازمان مجاهدین خلق از لیست گروه‌های تروریستی در کشورهای غربی گفته است: «این‌که کشورهای غربی تلاش دارند منافقین را از فهرست گروه های تروریستی خارج کنند، دلیلش این است که خودشان تروریست هستند و از آن‌ها حمایت می‌کنند.»

بیشتر بخوانید:

«کشورهای اروپایی ساکنان اشرف را بپذیرند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,