Saturday, 18 July 2015
23 June 2021

«خبرهای شانزدهم می ۲۰۱۱»

2011 May 16

با تودیع وثیقه،

«آزادی تقی رحمانی فعال ملی-مذهبی»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید


خبر / رادیو کوچه

تقی رحمانی عضو شورای فعالان ملی-مذهبی و عضو فعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری 88 که شام‌گاه چهارشنبه 20 بهمن 89، توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت شده بود در روزهای اخیر با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، خانم نرگس محمدی، همسر تقی رحمانی اظهار داشت که شعبه ۶ دادسرای عمومی و انقلاب تهران پس از سپردن وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی اجازه آزادی آقای رحمانی را صادر کرده است.

تقی رحمانی 52 ساله، پژوهش‌گر ، نویسنده‌، فعال سیاسی و مدنی و روزنامه‌نگار است‌. او در سال ۱۳۸۵ جایزه معتبر هلمن – همت را از سازمان دیده بان حقوق بشر دریافت کرده بود.

……………………………………………….

رییس جمهوری اسلامی:

«اختلاف دولت و مجلس شیرین است»

خبر / رادیو کوچه

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی شام‌گاه یک‌شنبه، در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی در شبکه دو شرکت و از فعالیت‌های اقتصادی و سیاسی دولت خود دفاع کرده است. او هم‌چنین اختلافات بین دولت و مجلس را مشکلات و ابهامات اجرایی توصیف کرد.

آقای احمدی نژاد گفت که اجرای طرح هدف‌مندی یارانه‌ها «افتخار‌آمیز» بوده است.

وی افزود که علی‌رغم انتقادها از اجرای این طرح چه در داخل و چه در خارج، از جمله «تبعات سنگین و بحران» در صورت اجرای آن، «ملت ایران در این زمینه کار بسیار بزرگی انجام داد.»

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که اجرای هدف‌مند کردن یارانه ها باعث ایجاد افزایش قیمتها از جمله انرژری و افزایش تورم شده است.

اما رییس جمهوری ایران با اشاره به تلاش دولت در راستای کنترل تورم گفت: «قسمتی از تورم، تورم طبیعی است که ما داشته‌ایم و قسمتی از آن نیز تحت تاثیر عوامل گوناگون و از جمله تورم جهانی است.»

وی در پاسخ به مشکلات اقتصادی در کشور و بی‌کاری گفت که دولتش حدود یک میلیون و هفت‌صد هزار شغل ایجاد کرده است که پیش‌بینی می‌شود دولت بتواند این میزان را تا سطح دو میلیون شغل بالا ببرد که در عمل می‌تواند در آینده بی‌کاری را در کشور از بین ببرد.

محمود احمدی‌نژاد هم‌چنین گفت که طرح‌های مختلف اقتصادی و مسکن اجرا شده از سوی دولت بدین معنی است که در سال ۱۳۹۲ دیگر مشکل مسکن وجود نخواهد داشت. این در حالی است که گزارش‌ها از ایران از افزایش قیمت مسکن و یا اجاره خانه ها خبر می‌دهند.

او درباره اختلافات سیاسی بین مجلس و دولت در زمینه ادغام وزارت‌خانه‌ها گفت که مشکل اساسی وجود ندارد و رابطه دولت و مجلس را خوب توصیف کرد.

محمود احمدی‌نژاد اظهار داشت: «این بگو و مگو‌ها طبیعی و شیرین است. اگر کسی اختلاف ایجاد کند و کینه‌ورزی درست کند، درست نیست. بالاخره مجلس و دولت نظر می‌دهند و تفاهم می‌کنند. اگر تفاهمی هم ایجاد نشد، با اشاره رهبری مشکل حل می‌شود. در جمهوری اسلامی مشکلی در روند اداره کشور وجود ندارد. این بحث‌ها نباید دست‌مایه ایجاد مشکل شوند چرا که همه بحث‌ها در جهت حل مشکل است و من نگرانی از این بابت ندارم.»

او تاکید کرد که هیج وزارت‌خانه‌ای الان بدون سرپرست نیست و افزود که بحث بین دولت و مجلس، بحث اجرای قانون بوده و مشکل اصلی بحث اجرایی این طرح و مشکلات اجرایی است.

او گفت: «اگر فرض می‌کردیم شرح وظایف برای این ادغام‌ها اول در دولت تصویب شود و بعد به مجلس برای تصویب برود، کارهای اداری فشل می‌شد و مشکل ایجاد می‌کرد. ممکن بود زمان زیادی ببرد و روند یک ساله داشته باشد. ما تصمیم گرفتیم این روند را در دولت زودتر آغاز کنیم و وزارتخانه‌ها را ادغام کنیم.»

رییس جمهوری اسلامی هم‌چنین در خصوص اختلافان بین دولت و مجلس گفت که بحث وزارت‌خانه ورزش نیز «در مسیر» قرار دارد اما دولت ابهاماتی دارد که باید حل شود. او در خصوص این «ابهامات» جزییاتی ارایه نکرد.

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی در بخشی از گفت‌وگوی خود مدعی شد که اطلاعات دقیقی دارد مبنی بر این‌که اسامه بن لادن، رهبر القاعده، از مدت‌ها قبل در اختیار نیروهای آمریکایی بوده است.

وی اعلام کرد: «اطلاعات دقیق دارم که بن‌لادن از مدت‌ها قبل در اختیار نیروهای نظامی آمریکا بود و حتا او را مریض کردند و روزی که او را کشتند، مریض بود یعنی ابتدا او را مریض کردند و در حالی که مریض و در اختیار خودشان بود او را کشتند.»

وی هم‌چنین در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی و مذاکرات هسته‌ای با اتجادیه اروپا نیز سخن گفت.

……………………………………………….

با پذیرش سرپرستی وزارت نفت از سوی احمدی‌نژاد،

«احتمال حضور مشایی به عنوان نماینده ایران در اوپک»

خبر / رادیو کوچه

رییس جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد تا اطلاع ثانونی سرپرستی وزارت نفت را برعهده گرفته است. این در حالی است که احتمال می‌رود حضورش در اجلاس آتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت در وین به عنوان رییس موقتی اوپک قوت بگیرد.

به گزارش مهر، هم‌زمان با آغاز شمارش معکوس برای برگزاری یک‌صد و پنجاه و نهمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت گمانه‌زنی‌ها درباره انتخاب رییس اوپک افزایش یافته است.

محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی یک‌شنبه در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی گفته است شخصن سرپرستی وزارت نفت را بر عهده گرفت و از این رو پیش‌بینی می‌شود تا اطلاع ثانوی بزرگ‌ترین وزارت‌خانه دولت با حضور رییس کابینه دولت دهم مدیریت شود.

از سوی دیگر، پس از گذشته نزدیک به چهار دهه ریاست سازمان اوپک از ابتدای سال 2011 میلادی به جمهوری اسلامی واگذار شده است که تغییرات مدیریتی در سطح وزارت نفت منجر شده که عملن ایران برای ریاست این سازمان بزرگ نفتی برنامه‌ای در دستور کار نداشته باشد.

این در حالی است که واکنش‌های منفی در بین مقام‌های جمهوری اسلامی صورت گرفته از جمله برخی رسانه‌های داخلی به نقل از این مقامات دو سناریو برای انتخاب رییس اوپک در نظر گرفته‌اند.

در سناریوی نخست احتمال حضور شخص رییس جمهوری اسلامی به عنوان رییس اوپک در نشست یک‌صد و پنجاه و نهمین این سازمان در وین مطرح است، ضمن آن‌که پیش از این به‌طور معمول روسای جمهوری کشورهای عضو اوپک تنها در نشست‌های اجلاس سران حضور پیدا کرده‌اند.

در سناریوی دوم هم این احتمال وجود دارد که رییس جمهوری فردی را به عنوان نماینده ویژه خود برای اجلاس اوپک معرفی کند که نماینده صرفن نیازی نیست که نفتی باشد و حتا امکان معرفی چهره سیاسی جنجالی کابینه نیز وجود دارد. در این میان، گفته می‌شود اگر این فرد هم معرفی نشود، یکی از یاران وی در وزارت نفت چنین مسوولیتی را برعهده خواهد گرفت.

این در حالی است که احتمال می‌رود اشاره رسانه‌ها به انتخاب اسفندیار رحیم‌مشایی باشد که در هفته‌های اخیر به یکی از چهره‌های جنجال‌برانگیز سیاسی ایران تبدیل شده است.

……………………………………………….

جهت مشخص شدن نتایج آزمایش دی‌ان‌ای،

«تعویق در دادگاه رییس صندوق بین‌المللی پول»

خبر / رادیو کوچه

دومینیک استراوس کان، رییس صندوق بین‌المللی پول که به اتهام سو‌استفاده جنسی، تلاش برای تجاوز و حبس غیرقانونی یک مستخدم زن در هتلی در منهتن بازداشت شده بود حضورش در دادگاهی در نیویورک یک روز به تعویق افتاده است.

پلیس برای تکمیل پرونده خواستار انجام یک رشته آزمایش شده بودند و وکلای آقای استراوس کان می‌گویند که او با انجام این آزمایش‌ها موافقت کرده است.

جلسه دادگاه یک روز دیرتر برگزار می‌شود تا نتایج آزمایش‌هایی که انجام گرفته است، مشخص شود.

وکلای او می‌گویند که آقای استراوس کان اتهاماتی را که در‌باره تعرض جنسی و اقدام به تجاوز جنسی علیه او مطرح شده‌اند، قاطعانه رد می‌کند.

او که یکی از نامزدهای احتمالی پیش‌تاز در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده فرانسه به شمار می‌رفت، قرار بود روز یک‌شنبه با خانم مرکل، صدراعظم آلمان در برلین دیدار کند و بعد در نشست وزیران دارایی اتحادیه اروپا حاضر شود.

آقای استراوس کان به عنوان رییس صندوق بین‌المللی پول، نقش موثری در تضمین حمایت این صندوق از اقتصادهای مشکل‌دار منطقه یورو داشت و بازداشت او، نگرانی‌هایی را در بازارهای پولی و مالی جهانی درباره تاثیر احتمالی این بازداشت بر طرح‌های اتحادیه اروپا برای کمک به اقتصادهای پرتغال و یونان به دنبال داشته است.

……………………………………………….

لیگ برتر فوتبال ایران،

«سومین قهرمانی سپاهان و رکوردشکنی امیر قلعه‌نویی»

خبر / رادیو کوچه

با کسب یک امتیاز بازی مقابل پرسپولیس، تیم فوتبال سپاهان اصفهان یک هفته پیش از پایان لیگ برتر فوتبال ایران، قهرمان شد. بازی در ورزش‌گاه فولادشهر اصفهان صفر – صفر به پایان رسید و با این تساوی سپاهان به امتیاز 66 از 33 بازی رسید و پیش از پایان فصل، قهرمانی خود را مسجل کرد.

این تیم فصل گذشته هم قهرمان لیگ برتر ایران شده بود و این برای اولین بار است که یک تیم از قهرمانی‌اش در لیگ برتر دفاع می‌کند.

امیر قلعه نویی، سرمربی سپاهان هم، برای سومین سال پیاپی و چهارمین بار در ۱۰ دوره لیگ برتر ایران تیمش را قهرمان کرد.

سپاهان در هفته سی و چهارم لیگ برتر مهمان تیم سایپا خواهد بود.

شکست سنگین مقابل شهرداری تبریز، به اندک امیدواری‌های استیل آذین برای ماندن در لیگ برتر فوتبال ایران پایان داد.

این تیم در هفته سی و سوم، یک به ۶ از شهرداری تبریز شکست خورد و به لیگ دسته اول سقوط کرد.

استیل آذین از ۳۳ بازی تنها ۲۸ امتیاز دارد و با فاصله‌ای ۵ امتیازی نسبت به تیم‌های شانزدهم و پانزدهم جدول، سقوطش قطعی شده است.

رقابت تراکتورسازی و پرسپولیس برای چهارم شدن در لیگ برتر ایران به روز آخر کشیده شد.

تراکتورسازی در تبریز یک امتیاز از سایپا گرفت، در حالی که تا ۳ دقیقه پیش از پایان بازی، دو به صفر شکست خورده بود.

با این تساوی تراکتورسازی به امتیاز ۵۴ رسید در حالی که پرسپولیس ۵۵ امتیاز دارد.

در صورت قهرمانی سپاهان یا استقلال در جام حذفی فوتبال ایران، تیم چهارم لیگ برتر هم می‌تواند به لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. سپاهان و استقلال تیم‌های اول و دوم جدول لیگ برتر ایران هستند.

چهره دو تیم از ۳ تیمی که به لیگ دسته اول سقوط می کنند، در پایان هفته سی و سوم لیگ برتر هم نامشخص ماند.

در انتهای جدول این لیگ، شهرداری با پیروزی مقابل استیل آذین از سقوط نجات پیدا کرد. پیکان (۳۳ امتیاز)، نفت تهران (۳۳ امتیاز)، راه آهن (۳۴ امتیاز)، سایپا (۳۴ امتیاز)، پاس (۳۵ امتیاز) و شاهین (۳۵ امتیاز) همچنان در منطقه خطر هستند.

نتایج کامل بازی‌های هفته سی و سوم به این شرح است

نفت آبادان ۰ – ۰ صبای قم

شهرداری تبریز ۶ – ۱ استیل آذین

راه آهن ۰ – ۱ پیکان

پرسپولیس ۰ – ۰ سپاهان

ذوب آهن ۲ – ۱ نفت تهران

ملوان ۰ – ۲ استقلال

سایپا ۲ – ۲ تراکتورسازی

پاس ۲ – ۵ فولاد

شاهین ۰ – ۳ مس

در هفته سی و چهارم که روز جمعه ۳۰ اردی‌بهشت برگزار می‌شود تیم‌های سپاهان – سایپا، استیل آذین – ذوب آهن، استقلال – پاس، تراکتورسازی – نفت آبادان، پیکان – پرسپولیس، فولاد – شهرداری،مس – راه آهن، نفت تهران – شاهین،صبای قم – ملوان به مصاف هم می‌روند.

……………………………………………….

درپی تیراندازی برخی در قاهره،

«نزدیک به هفتاد کشته ومجروح درتظاهرات مسیحیان مصر»

خبر / رادیو کوچه

مقام‌های مصری در گزارشی از کشته شدن دو تن و مجروح شدن دست‌کم 67 نفر در تظاهرات مسیحیان مصر در مرکز قاهره در شام‌گاه ‌شنبه خبر داده‌اند.

به گزارش الجزیره، این تظاهرات در برابر ساختمان تلویزیون دولتی مصر برگزار شد اما در ساعات شب به سوی آن‌ها تیراندازی شد و گروهی بمب‌های بنزینی به سوی تظاهرکنندگان پرتاب کردند و خودروها را آتش زدند.

مسیحیان مصر در اعتراض به حمله اخیر به دو کلیسا که منجر به کشته‌شدن ۱۲ تن شد، دست به تظاهرات زده بودند.

از زمان سرنگونی حکومت حسنی مبارک، درگیری‌های فرقه‌ای در مصر شدت گرفته است.

بنابر گزارش‌ها، تظاهرکنندگان هنگامی مورد حمله قرار گرفتند که از عبور یک خودرو از منطقه تجمع جلوگیری کردند.

سپس گروهی صد نفره به تظاهرکنندگان حمله کردند.

پلیس مصر گفته است دو نفر از تظاهرکنندگان بر اثر شلیک گلوله کشته شده‌اند.

به علت شدت درگیری‌ها، ارتش مجبور به دخالت شد تا نظم وآرامش را برگرداند.

نیروهای امنیتی در قاهره توانسته‌اند یکی از تیراندازان را بازداشت کنند و او در حال حاضر تحت بازجویی است.

خبرگزاری دولتی مصر گفته است پلیس درصدد است تا سایر عوامل این حمله را شناسایی کند و انگیزه اصلی حمله را بیابد.

مسیحیان که حدود ۱۰ درصد جمعیت مصر را تشکیل می‌دهند، از آزار و تبعیض شکایت دارند.

……………………………………………….

در زندان رجایی‌شهر،

«دور پنجم و پایانی اعتصاب غذای محدود زندانیان سیاسی»

خبر / رادیو کوچه

پنجمین و آخرین دور از اعتصاب غذای محدود زندانیان سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی‌شهر کرج با شرکت پانزده تن از زندانیان این بند از روز یک‌شنبه، تا سی‌ام اردی‌بهشت‌ماه و به مدت پنج روز آغاز شده است.

به گزارش کمیته دانش‌جویی دفاع از زندانیان سیاسی، این آخرین دور از اعتصاب غذای محدود زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر است و در صورت عدم توجه مسوولان به خواسته‌های این زندانیان، از روز یک‌شنبه اول خردادماه این برنامه اعتراضی به‌صورت نامحدود تا رسیدن به خواسته‌های این زندانیان پی‌گیری خواهد شد.

برنامه اعتراضی این هفته روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه هفته جاری و در غیاب سید‌مهدی محمودیان که به علت انتشار نامه افشاگرانه خود در مورد وضعیت زندان‌های جمهوری اسلامی در انفرادی به‌سر می‌برد، و هم‌چنین منصور اسانلو که به علت وضعیت وخیم جسمانی در بیمارستان و تحت درمان است توسط پانزده تن از زندانیان سیاسی این بند ادامه خواهد یافت.

در بیانیه زندانیان سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر که در اواخر فروردین ماه سال جاری و هنگام آغاز دور نخست این اعتصاب منتشر شده بود ضمن درخواست از «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد برای «اعزام نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای بازدید از شرایط ایران و تهیه گزارش کامل از وضعیت آزادی و حقوق بشر در ایران و به ویژه وضعیت زندان‌ها و زندانیان سیاسی» آمده است: «ما زندانیان سیاسی- عقیدتی اعم از فعالان سیاسی، حقوق بشری، مطبوعاتی، دانش‌جویی و صنفی در اعتراض به شرایط تحمیلی، که ناقض اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصول مربوط به حقوق اساسی شهروندان حتا در قانون اساسی ایران است، ضمن اعتراض به روند بازداشت و محاکمه خویش اعلام می‌داریم تا زمانی که در شرایط حاکم بر جامعه و محدودیت‌های اعمال شده علیه خود و خانواده‌هایمان بهبود اساسی صورت نگیرد و دست‌کم شرایطی که مسوولان جمهوری اسلامی برای مردم منطقه می‌خواهند در کشورمان نیز حاکم نگردد، به اعتراض مسالمت‌آمیز خود با «نه به دیکتاتور» ادامه خواهیم داد».

اسامی کامل پانزده زندانی سیاسی اعتصاب کننده به شرح زیر است:

حشمت‌اله طبرزدی، عیسی سحرخیز، خالد حردانی، مجید توکلی، رسول بداغی، کیوان رفیعی، بهروز جاوید تهرانی، حسن طفاح، رضا شریفی بوکانی، علی عجمی، جعفر اقدامی، زانیار مرادی، لقمان مرادی، کریم معروف عزیز و ابراهیم پیروزی.

لازم به اشاره است بر اساس برخی گزارش‌ها مهدی محمودیان که هم‌اکنون در انفرادی به‌سر می‌برد عنوان کرده که از روز یک‌شنبه اقدام به اعتصاب غذای خشک کرده است.

……………………………………………….

صبح روز یک‌شنبه روی داد،

«اجرای حکم حبس محبوبه کرمی فعال حقوق بشر»

خبر / رادیو کوچه

حکم زندان محبوبه کرمی، فعال حقوق بشر و زنان، صبح روز یک‌شنبه، بیست و پنجم اردی‌بهشت ماه، به اجرا در آمده است.

به گزارش هرانا، بر اساس احضاریه‌ای که در هفته گذشته برای محبوبه کرمی صادر شده بود، وی موظف شده بود که ظرف مدت سه روز خود را به دادسرای اوین جهت اجرای حکم حبس معرفی نماید.

خانم کرمی به اتهام «عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور» و با رای شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم است.

وی در دادگاه بدوی و توسط قاضی پیرعباسی نیز به چهار سال زندان محکوم شده بود.

گفتنی است محبوبه کرمی در تاریخ ۱۱ اسفند ۸۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزلش بازداشت شد.

وی که در دوران بازداشت شرایط روحی و جسمی نامساعدی داشت سرانجام در ۲۳ مردادماه ۸۹ به قید وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد شد.

……………………………………………….

با صدور حکمی از سوی دادگاه انقلاب،

«پنج ماه حبس محکومیت یک شهروند بهایی»

خبر / رادیو کوچه

در روزهای اخیر فیض‌اله روشن، شهروند بهایی ساکن ساری با صدور حکمی از سوی دادگاه انقلاب به پنج ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شده است.

به گزارش هرانا، فیض‌اله روشن به اتهام تبلیغ علیه نظام به پنج ماه حبس تعزیری و به دلیل داشتن لوح فشرده و عکس‌های مذهبی به سه میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

این محکومیت به دلیل کهولت سن نام‌برده ۳ سال به حالت تعلیق درآمده است که بر اساس حکم مذکور وی هر ماه موظف خواهد شد خود را به اداره اطلاعات ساری معرفی کند.

گفته می‌شود در حکم مزبور از فردی نام برده می‌شود که توسط تبلیغات فیض‌اله روشن به آیین بهایی گرویده است. اما آن‌طوری‌که در جلسه دادگاه مشخص شده فرد مزبور در حال حاضر در ایران ساکن نبوده و فیض‌اله روشن هم تاکنون وی را ندیده است.

یادآور می‌شود این شهروند بهایی در دی ماه سال گذشته ۱۲ روز در بازداشت بوده که حکم مذکور مربوط به همین پرونده است.

……………………………………………….

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی:‌

«ایران با آغوشی باز پذیرای ساکنان اردوگاه اشرف»

خبر / رادیو کوچه

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی با بیان این که ایران منعی برای پذیرش ساکنان اردوگاه اشرف ندارد، در عین حال گفته است، دست‌گاه قضایی جمهوری اسلامی با آن دسته از اعضای مجاهدین که توبه کنند، «طبق قوانین» برخورد می‌کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وی در این باره اظهار داشته است: «جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد آنان براساس ضوابط به آغوش کشور بازگردند و کسانی که توبه کنند از نظر قانونی می‌توانند این کار را بکنند و طبق قوانین دستگاه قضایی با آنها برخورد می‌شود.»

حدود دو هفته پیش نیز حسن دانایی‌فر، سفیر جمهوری اسلامی در عراق اعلام کرده بود، از نظر ایران تمام ساکنان اردوگاه اشرف به جز کم‌تر از ۱۰۰ نفر از آن‌ها عفو هستند و می‌توانند به ایران بازگشته و به هر جایی که می‌خواهند سفر کنند.

این گونه سخنان در حالی بیان می‌شود که در سال‌های اخیر قوه قضاییه جمهوری اسلامی چند نفر را به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین،‌ ارتباط با مجاهدین، هواداری از آن‌ها یا دیدار از اردوگاه اشرف به اعدام یا مجازات‌های حبس محکوم کرده است.

مقام‌های عراقی در هفته‌های گذشته و پس از درگیری میان نیروهای ارتش این کشور و ساکنان اردوگاه اشرف، از آنها خواسته‌اند تا پایان سال جاری میلادی این کشور را ترک کنند.

به تازگی ایالات متحده خواستار انتقال ساکنان اردوگاه اشرف به نقطه‌ای دورتر از مرز ایران در عراق شده و یک مقام اتحادیه اروپا نیز خواستار انتقال این افراد به یک «کشور سوم» شده است.

از سوی دیگر حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در واکنش به انتشار گزارش‌هایی درباره احتمال خارج شدن نام سازمان مجاهدین خلق از لیست گروه‌های تروریستی در کشورهای غربی گفته است: «این‌که کشورهای غربی تلاش دارند منافقین را از فهرست گروه های تروریستی خارج کنند، دلیلش این است که خودشان تروریست هستند و از آن‌ها حمایت می‌کنند.»

……………………………………………….

توسط برخی افراد مسلح صورت گرفت،

«کشته شدن یک دیپلمات عربستانی در پاکستان»

خبر / رادیو کوچه

افراد مسلح روز دوشنبه یکی از دیپلمات‌های سرکنسول‌گری عربستان سعودی در کراچی را به ضرب گلوله کشته‌اند.

به گزارش العربیه، این افراد هنگام شلیک به سمت یکی از خودروهای وابسته به سرکنسول‌گری حسن القحطانی یکی از دیپلمات‌های عربستان را به قتل رساندند.

بر اساس این گزارش افراد مسلح هنگام هجوم سوار بر موتور سیکلت بودند و هنگام نزدیک شدن این دیپلمات به درب نمایندگی سعودی، به سمت وی آتش گشودند.

پلیس پاکستان پس از این عملیات بلافاصله راه‌های ارتباط به سفارت عربستان و بحرین در منطقه «دفاع» را بست و برای یافتن عاملان این ترور شروع به تحقیق کرد.

پلیس پاکستان پیش از این اعلام کرد افراد مسلح به سمت یک خودروی وابسته به کنسول‌گری عربستان حمله کردند و یک تبعه این کشور را کشتند.

لازم به اشاره است القاعده پس از کشته شدن اسامه بن‌لادن رهبر این گروه اعلام کرده بود دست به عملیات تلافی‌جویانه می‌زند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,