Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
مطبوعات سه‌شنبه ایران،

«کسی که شورای نگه‌بان را قبول ندارد، خودش قانونی نیست»

2011 May 17

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) رییس ‌جمهوری در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی: مشکل لاینحلی در جمهوری اسلامی با وجود ولی فقیه وجود ندارد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=62658

رییس جمهوری اسلامی ایران یک‌شنبه شب در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی گفت: «با وجود ولایت فقیه در جمهوری اسلامی ایران امروز اصلن مشکل لاینحلی ندارد‌، برای این‌که سیستم آن به‌گونه‌ای است که هرجا بخواهد با مشکل مواجه شود کسی هست که گره را باز کند و این بسیار زیبا است و در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.»

2) حکم بازداشت قذافی و دو پسرش صادر شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=62674

دادستان دیوان کیفری بین المللی از حکم بازداشت قذافی و پسرش سیف‌الاسلام و عبداله‌السنوسی خبر داد.

خراسان

1) اظهارات وزیر اقتصاد درباره بررسی پرداخت یارانه به اتباع ایرانی خارج از کشور

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=2&day=27&id=713371

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا برای ایرانیان خارج از کشور در طرح هدف‌مندی یارانه‌ها، یارانه نقدی در نظر گرفته شده است یا خیر؟  گفت: «قانون اتباع ایران را (نه فقط ساکنان ایران) را متعلق به ایران می‌داند و فردی که دارای تبعیت ایرانی باشد، به لحاظ قانونی امکان بهره‌مندی از یارانه‌های نقدی را دارد.»

به گفته وزیر اقتصاد، ستاد هدف‌مندی یارانه‌ها هنوز در مورد این که آیا ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از یارانه‌های نقدی بهره‌مند شوند یا خیر، به جمع‌بندی نرسیده و در این باره در حال جمع‌بندی است.

2) وزیر خارجه مصر دبیرکل اتحادیه عرب شد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=2&day=27&id=713346

نبیل‌العربی، وزیر امور خارجه مصر، به دبیرکلی اتحادیه عرب انتخاب شده است و از اول ماه ژوئن، به‌طور رسمی کار خود را در این سمت آغاز می‌کند.

جام جم

1) آیت‌اله یزدی: کسی که شورای نگه‌بان را قبول ندارد، خودش قانونی نیست

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100843693608

به گزارش مهر، آیت‌اله محمد یزدی دیروز در دیدار با اعضای ستاد بزرگ‌داشت کنگره شهدای روحانی استان قم گفت: «اخیرن برخی در مورد نظر شورای نگه‌بان نظر داده‌اند و به آن ایراد گرفته‌اند، در حالی که رهبر معظم انقلاب نیز بیان کرده‌اند که هیچ‌کس حق ندارد روی نظر شورای نگه‌بان حرفی بزند.» وی با تاکید بر این‌که براساس قانون اساسی نظر شورای نگه‌بان قطعیت دارد، گفت: «کسانی که نظر شورای نگه‌بان را رد می‌کنند یعنی قانون اساسی را قبول ندارند و وقتی افراد قانون اساسی را قبول ندارند، اصلن خود آنان قانونی نیستند و در واقع قانون اساسی است که آنان را قبول ندارد.»

2) تعویق دادگاه رییس صندوق بین‌المللی پول

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100843683914

به گزارش مهر، قرار بود استراوس کان روز یک‌شنبه در دادگاه حاضر شود و به اتهام سو‌استفاده جنسی، تلاش برای تجاوز و حبس غیرقانونی یک مستخدم زن در هتلی در منهتن نیویورک پاسخ دهد. پلیس برای تکمیل پرونده خواستار انجام یک رشته آزمایش شده بود و وکلای استراوس کان می‌‌گویند که او با انجام این آزمایش‌ها موافقت کرده است. بر همین اساس جلسه دادگاه چند روز دیرتر برگزار می‌‌شود تا نتایج آزمایش‌هایی که انجام گرفته، مشخص شود.

ایران

1) معاون سیاسی وزیر کشور خبر داد، فرمان شروع مراحل انتخابات مجلس، سوم خرداد صادر می‌شود

http://www.iran-newspaper.com/1390/2/27/Iran/4793/Page/2/Index.htm#

گروه سیاسی معاون سیاسی وزیر کشور گفت: «فرمان شروع مراحل انتخابات نهمین دوره مجلس، سوم خرداد هم‌زمان با روز آزادسازی خرمشهر به‌وسیله وزیر کشور صادر خواهد شد.»

2) سازمان ملل: بحرین زندانیان سیاسی را آزاد کند

http://www.iran-newspaper.com/1390/2/27/Iran/4793/Page/6/Index.htm#

سازمان ملل متحد آزادی همه زندانیان سیاسی بحرین و انجام تحقیقات مستقل را در باره گزارش‌های رسیده از شکنجه‌ها در زندان‌های این کشور خواستار شد.

ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «همه زندانی‌های سیاسی بحرین باید فورن آزاد شده و هرچه سریع‌تر به وکیل دست‌رسی داشته باشند.»

کیهان

1) دیپلمات سعودی را افراد ناشناس در کراچی ترور کردند

http://www.kayhannews.ir/900227/16.htm#other1604

یک دیپلمات ارشد عربستان سعودی با تیراندازی افراد ناشناس در کراچی پاکستان کشته شد. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «حسن الاتانی» دیروز در کراچی هدف گلوله مهاجمان ناشناس قرار گرفت و کشته شد. هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

2) کشف 5 میدان جدید نفت و گاز

http://www.kayhannews.ir/900227/4.htm#other408

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با تاکید بر این‌که هم اکنون وجود ذخایر جدید هیدوکربوری در 5 میدان جدید نفت و گاز قطعی شده است، تصریح کرد: «تا پایان سال جاری جزییات کشف نفت و گاز در این میادین به‌طور رسمی اعلام می‌شود.»

دنیای اقتصاد

1) اعلام آمادگی قرارگاه خاتم سپاه برای ساخت آزادراه تهران – شمال

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=254049

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: «برای پایان آزادراه تهران – شمال با دولت در حال مذاکره هستیم، اما هنوز تفاهم‌نامه‌ای در این‌باره امضا نشده است.»

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار رستم قاسمی در حاشیه چهارمین همایش ملی صنایع فراساحلی در جمع خبرنگاران افزود: «اگر دولت شرایط مناسبی را در این طرح برای پیمان‌کار ایجاد کند، طرحی را که 18 سال طول کشیده و فقط 15 درصد پیش‌رفت فیزیکی داشته است، در مدت 36 ماه به پایان خواهیم رساند.»

2) برنامه دولت برای دلار

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=254092

پس از آن‌که رییس ‌جمهوری در برنامه زنده تلویزیونی از ماموریت بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز خبر داد، دیروز وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز اعلام کرد که به دستور رییس‌ جمهوری همان سیاست کنترل بازار سکه در خصوص بازار ارز نیز اعمال خواهد شد و سیاست دولت در خصوص تحولات نرخ ارز «حذف فاصله بین نرخ رسمی و نرخ آزاد در بازار ارز برای دلار» است.»

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,