Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
مردم شهر درعا اعلام کردند:

«کشف یک گور دسته‌جمعی در درعا»

2011 May 17

خبر / رادیو کوچه

منابع حقوق بشری در سوریه روز دوشنبه اعلام کردند مردم شهر درعا که اعتراضات جاری علیه بشار اسد از آن آغاز شد یک گور دسته‌جمعی پیدا کردند. عمار قربی رییس سازمان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگویی اعلام کرد‌: «مردم صبح روز دوشنبه یک گور دسته‌جمعی در درعا پیدا کردند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، او افزود‌: «ماموران دولت پس از کشف این گور دسته‌جمعی به سرعت وارد عمل شدند و مکان آن را محاصره کردند و ازجابه‌جایی اجساد جلوگیری کردند.»

به گفته او ماموران دولتی به مردم وعده دادند برخی از اجساد را به آن‌ها تحویل خواهند داد.

در همنی حال منابع مخالفان اعلام کردند نیروهای امنیتی روز دوشنبه در منطقه «سیف الدوله» در حلب به سمت معترضانی که یک تظاهرات مسالمت‌آمیز برگزار کرده بودند آتش گشودند و بر اساس برخی گزارش‌ها، یک تن از مخالفان کشته وچند نفر دیگر زخمی شدند.

تانک‌های ارتش در اغلب شهرهای سوریه از جمله دمشق هم‌چنان مستقر هستند و اوضاع شهر «تلکلخ» که طی روزهای گذشته پس از یورش سربازان ارتش 7 کشته داد هم‌چنان بحرانی گزارش شده است.

وزارت کشور سوریه نیز اعلام کرده است تدابیر لازم برای برگزاری تظاهرات‌های مسالمت‌‌آمیز به دست‌گاه‌های ذیربط ابلاغ شده است.

هم‌چنین مناطق حاشیه‌نشین شهر دمشق پایتخت سوریه شام‌گاه دوشنبه شاهد تظاهرات بی‌سابقه هزاران تن از معترضانی بود که خواستار سقوط نظام حاکم در سوریه شدند.

شاهدان عینی اعلام کردند مردم هنگام تشییع جنازه جوان 26 ساله‌ای که به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شده بود علیه نظام شعار سر دادند.

این حضور چشمگیر معترضان در حالی صورت می‌گیرد که مقابله نیروهای امنیتی با مخالفان به شدت گسترده شده است.

بیشتر بخوانید:

«مهاجرت شهروندان حمص به مناطق شمالی لبنان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,