Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
روبه‌رو ـ نهمین دیوا، «مریم تومرایی»

«به نام خدا، به نام عشق، به نام آهنگ»

2011 May 17

آویده مطمئن‌فر / تورنتو/ رادیو کوچه

avideh@koochehmail.com

صدای «مریم تومرایی» را در نمایش طنین ترانه‌های آزادی زن برای اولین بار شنیدم و اولین فکری که به ذهنم رسید این بود که هر‌چه زودتر او را به برنامه روبه‌رو دعوت کنم. مریم تومرایی، خواننده و نویسنده خلاق، در ایران چشم به جهان گشوده و در کشور گانا در آفریقای غربی و سپس کانادا تا به حال زندگی را سپری کرده است. مریم تحصیلات خود را در رشته هنرهای خلاقی در دانش‌گاه یورک در تورنتو به پایان رسانده است. او آواز را در سبک کلاسیک غربی تعلیم دیده است و بیش‌تر از ۲۰ سال است که در شهر تورنتو فعالیت هنری دارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

صدای مریم سپرانو است و از کم‌تر افرادی به حساب می‌رود که قادر به آواز خواندن در سبک‌های متفاوت می‌باشند‌. او در مورد خود می‌گوید‌: «‌من به نام خدا، به نام عشق و به نام آهنگ می‌خوانم. هر بار با یک آهنگ، برای رسیدن به قلب‌ها.‌»  مریم به دلیل این‌که نمی‌توانسته نه از خواندن به زبان فارسی و نه از اپرا دل بکند، در هر دو سبک فعالیت می‌کند. در سال ۲۰۰۸  مجله Wholenote در کانادا در شماره ماه آوریل خود درباره او نوشته بود‌: «مریم تومرایی یک نمونه خوب دیگری است از آن‌چه جهان قادر به ارایه کردن است.»

اولین سی دی او به نام  «under your spel»‌، مجموعه‌ای است از سروده‌های عاشقانه به زبان فارسی، ترکی و انگلیسی که قطعاتی از آن را در این برنامه شنونده هستید و می‌توانید در تارنمای مریم تومرایی www.the9thdiva.com  و یا از طریق amazone.ca خریداری کنید. مریم به زودی در جشن‌واره «تیرگان»، بزرگ‌ترین جشن واره هنر ایرانی خارج از ایران که در تورنتو برگذار می‌شود نیز ما را از صدای استثنایی خود بهرمند خواهد کرد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,