Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
وزیر دارایی اتریش:

«رییس صندوق بین‌المللی پول به فکر استعفا باشد»

2011 May 18

خبر / رادیو کوچه

پس از اعلام اتهام‌های دومینیک استراوس کان، رییس صندوق بین‌المللی پول از سوی دادگاهی در آمریکا، برخی از مقام‌های کشورهای مختلف پیشنهاد داده که وی از مقامش کناره‌گیری کند. ماریا فکتر وزیر دارایی اتریش از آقای استراوس کان خواست مسئله استعفا را در نظر بگیرد.

در همین حال الانا سالگادو وزیر دارایی اسپانیا از زنی که ادعا می‌شود قربانی تعرض جنسی آقای استراوس کان بوده ابراز حمایت کرده است.

آقای استراوس کان که روز شنبه دستگیر شد در زندان جزیره رایکرز نیویورک تحت بازداشت است. او به تلاش برای تجاوز به خدمت‌کار یک هتل متهم شده است.

وی با هفت مورد اتهام روبه‌رو است و می تواند به حداکثر 25 سال زندان محکوم شود.

خانم «بانون» مستخدم هتل که مدعی شده آقای استراوس کان قصد تجاوز به او را داشته است

وکلای مدافع پیشنهاد سپردن یک میلیون دلار وثیقه را داده بودند تا آقای استراوس کان تا جلسه بعدی دادگاه در روز جمعه در منزل دخترش در نیویورک بماند. با این حال قاضی ملیسا جکسون این تقاضا را رد کرد.

همزمان در فرانسه رهبران حزب سوسیالیست که آقای استراوس کان به آن تعلق دارد در پاریس دیدار کردند و گفتند که به پخش تصاویر «تحقیرآمیز» رییس آی‌ام‌اف درحالی‌که دست‌بند زندانیان را به دست داشت اعتراض دارند.

به گفته پلیس، یک زن ۳۲ ساله که مستخدم هتل «سوفیتل» در منهتن است و مدعی است پس از ورود به اتاق یکی از ساکنان این هتل مورد حمله قرار گرفته است، آقای استراوس کان را به‌طور رسمی به عنوان فردی که او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده، شناسایی کرده است.

این زن گفته است که وقتی وارد اتاق هتل شد، آقای استراوس کان که لباسی به تن نداشت، به سمتش پرید و قبل از این که او را آزار دهد، تا راه‌روی هتل دنبالش کرد.

گفته شده است که دومینیک استراوس کان برای کارهای شخصی به نیویورک رفته بود و در زمان بازداشت، مصونیت دیپلماتیک نداشته است.

او روز یک‌شنبه برای یافتن نشانه‌های خراش یا هرگونه شواهد دیگری از احتمال تعرض جنسی تحت معاینه پزشکی قرار گرفت.

دومینیک استراوس کان متهم به یک مورد «جرم جنسی، محبوس کردن غیرقانونی و تلاش برای تجاوز» شده است.

بیشتر بخوانید:

«برگرداندن رییس صندوق بین‌المللی به زندان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,