Saturday, 18 July 2015
06 December 2023
پس از گذشت یک روز از بازداشت،

«تقی رحمانی از اوین آزاد شد»

2011 May 18

خبر / رادیو کوچه

تقی رحمانی، زندانی سیاسی که روز یک‌شنبه ۲۵ اردی‌بهشت ماه از زندان اوین آزاد شد دو روز بعد دوباره بازداشت و اکنون دوباره پس از چند ساعت بودن در اوین آزاد شده است.

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، نرگس محمدی، همسر او با اشاره به این‌که اکنون یک‌ساعت از بازگشت مجدد او به خانه می‌گذرد گفت: «یک روز پس از آزادی او یک نفر از اوین تماس گرفت و گفت تقی باید به اوین برود تا صورت جلسه‌ای را امضا کند‌، دوباره ایشان امروز صبح تماس گرفتند و گفتند که حتمن با کارت شناسایی خود برای امضا صورت جلسه‌ای باید به اوین بروند و اصلن حرف از احضار و زندانی مجدد نبود. ایشان هم امروز به اتفاق محمد شریف، وکلیشان به اوین رفتند.»

همسر تقی رحمانی گفت: «اما ایشان همان‌جا بازداشت شدند و به وکیلش هم گفته بودند شما بروید چون ایشان بازداشت شده است. این خبر برای من خیلی تکان‌دهنده بود چون تمام مراحل قانونی انجام گرفته بود و قرار بازداشت ایشان فسخ و دستور آزادی ابلاغ و صادر شده بود. با این حال یک‌ساعت پیش تقی دوباره به خانه برگشت.»

نرگس محمدی با اشاره به این‌که حال آقای رحمانی خوب است ، گفت: «از صبح تا غروب در اوین بوده است و الان یک‌ساعتی می‌شود که دوباره به خانه برگشته است. خلاصه این وضعیت ماست.»

نرگس محمدی درباره دلیل بازداشت مجدد همسرش امروز صبح گفت: «صحبت مشخصی نشده است ولی ظاهرا برای بازداشت ایشان کشمکشی هم بوده حالا فعلن که ایشان آزاد شده‌اند.»

تقی رحمانی، عضو شورای ملی مذهبی و عضو فعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در سال‌های اخیر بارها بازداشت شده است.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت مجدد رحمانی فعال ملی-مذهبی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,