Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
جشن‌واره کن در انتظار حضور رسول‌اف،

«لغو منع خروج از کشور برای رسول‌اف، فیلم‌ساز ایرانی»

2011 May 18

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های داخلی ایران، مقامات قضایی جمهوری اسلامی حکم ممنوعیت خروج از کشور محمد رسول‌اف، فیلم‌ساز ایرانی، را که پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت شده بود لغو کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، ایمان میرزازاده، وکیل محمد رسول‌اف، در این خصوص گفت: «موکلم در سال گذشته با دریافت پروانه ساخت، فیلم جدیدی را تهیه کرد که اولین حضور بین‌المللی آن در جشن‌واره کن است. خوش‌بختانه بر این اساس گویا مدیران فرهنگی و قضایی تصمیم به رفع موانع موجود جهت خروج وی از کشور و شرکت در جشن‌واره فیلم کن گرفتند.»

بر این اساس آقای میرزازاده اظهار کرد که روز دوشنبه نزد مقامات قضایی فراخوانده شده و نامه رفع ممنوعیت خروج از کشور موکلش را دریافت کرده است.

فیلم «به امید دیدار» محمد رسول‌اف که زمستان ۸۹ ساخته شده و داستان وکیلی ایرانی را روایت می‌کند که در تلاش است با اخذ ویزا از ایران خارج شود، در تاریخ ۲۲ اردیبهشت در جشن‌واره بین‌المللی کن به نمایش درآمد.

آقای میرزازاده هم‌چنین خاطرنشان کرد که با توجه به پایان نمایش فیلم، حضور آقای رسول‌اف در جشن‌واره فیلم کن قطعی نیست.

این در حالی است که جشن‌واره فیلم کن روز سه‌شنبه ضمن ابراز خشنودی از این خبر تاکید کرد که اگر آقای رسول‌اف امکان حضور در این جشن‌واره را بیابد، فیلم وی را مجدد اکران خواهند کرد.

محمد رسول‌اف به هم‌راه جعفر پناهی، دیگر کارگردان ایرانی، در دهم اسفندماه ۸۸ توسط نیروهای امنیتی در منزل آقای پناهی دستگیر و پس از آن به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به شش سال حبس تعزیری محکوم و از سفر به خارج از کشور منع شد.

ایمان میرزازاده در مورد محکومیت آقای رسول‌اف، با اظهار این که پرونده موکلش هم‌چنان باز است، تاکید کرد که «با توجه به اشکالات شکلی و ماهیت پرونده»، امکان نقض رای صادره بدوی در دادگاه تجدید‌نظر وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

«شش سال حبس محکومیت جعفر پناهی»

«جعفر پناهی، عضو افتخاری هیت داوران کن»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,