Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
مجله جاماندگان-سایه‌ای هراسان در شبستان عتیق-قسمت نود‌و‌هفت

«ملون‌ترین اپوزیسیون فریب‌کار»

2011 May 18

شراره سعیدی/ رادیو کوچه

بزرگ‌ترین، قدرت‌مندترین و متمول‌ترین اپوزیسیون ایرانی، اصلاح‌طلبان هستند، این گروه که رانده‌شدگان بدنه حکومت‌اند، از اعتماد خارجیان برخوردارند و به طبع با مشخصه‌های گفته شده و رسانه‌های پرنفوذ و جوساز تاکنون توانسته‌اند با القای برتری نفراتی و تفکری خود به توده القا نمایند که حتا‌ تفکر به گزینه‌ای جز اصلاحات نه تنها به صلاح نیست بلکه ممکن نبوده و باید در بهترین شرایط در تفکر اشغال مناسبی در مجلس و یا ریاست‌جمهوری بود، این گروه که از سهام‌داران اصلی نظام هستند در شرایط گوناگون التزام خود به حکومت جمهوری اسلامی را به اثبات رسانده‌اند، در زمان آقای خمینی و قتل‌های سال 60 و 67 خیانت‌ها، چپاول‌ها و اشتباهات غیرقابل جبران زمان جنگ و برکناری آقای «منتظری»، کسی دچار تردید نشد و ما شاهد صریح‌ترین و قاطع‌ترین برخورد‌ها توسط مسوولان وقت نظام و برخی شخصیت‌های انقلابی آن روزگار  مانند خط امامی‌ها از جمله «کروبی»، «موسوی»، «عبداله نوری»، «صانعی»، «طاهری اصفهانی»، «خلخالی» و … بودیم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پس از برکناری آیت‌اله منتظری، میرحسین موسوی و عبداله نوری با صدور بخش‌نامه‌هایی به ادارات و سازمان‌های دولتی و سپاه پاس‌داران، دستور جمع‌آوری کلیه تصاویر و عکس‌های آقای منتظری را از سراسر کشور صادر کردند، آقای صانعی هم در سخنانی ضمن تایید کامل تصمیم امام، برکناری آقای منتظری را به نفع اسلام و مسلمین دانست و اظهار داشت: «در ایران حاکمیت با اسلام و قرآن و حفظ ارزش‌ها و قداست‌هاست، اگر هم حادثه‌ای پیش می‌آید نعمتی است از طرف خداوند برای ملت و کسی که حادثه سراغ او آمده است هر چند این حادثه برای امام و امت گران باشد، این تصمیمی که امام امت گرفته‌اند همان‌طور که برای ملت مفید بود نسبت به آقای منتظری هم مفید بود، دشمن می‌‌خواست از این کانال یعنی کانال فقه و تعهد و تقوا چه بلایی به سر ما بیاورد؟

پس از برکناری آیت‌اله منتظری، میرحسین موسوی و عبداله نوری با صدور بخش‌نامه‌هایی به ادارات و سازمان‌های دولتی و سپاه پاس‌داران، دستور جمع‌آوری کلیه تصاویر و عکس‌های آقای منتظری را از سراسر کشور صادر کردند، آقای صانعی هم در سخنانی ضمن تایید کامل تصمیم امام، برکناری آقای منتظری را به نفع اسلام و مسلمین دانست

هنوز عمق‌اش را نفهمیده‌ایم، خداوند نمی‌خواست که آقای منتظری وسیله‌ای برای ضربه‌زدن به اسلام بشود خداوند به آقای منتظری و به مردم لطف کرده است که امام با همه عواطف و علاقه‌اش وقتی نظام و اسلام را در خطر ببیند از همه عواطف می‌گذرد و حاصل عمرش را می‌گذرد و حاصل عمرش را فدا می‌نماید و به فریاد اسلام و مسلمین می‌رسد.»

«روزنامه جمهوری اسلامی 16/2/1368»

یکی دیگر از شخصیت‌های چپ هم آقای «خلخالی» بود که برکناری آقای منتظری را بعد از مکاتبات بی‌شمار طرفین و ناشی از سه علت اصلی عنوان کرد:

1.حمایت آقای منتظری از مهدی هاشمی به‌عنوان مفسد فی‌الارض

2.حمایت از لیبرال‌ها و دار‌ودسته بازرگان

3.طرف‌داری از مجاهدین خلق

هم‌چنین آقایان «حمید روحانی»، «مجید انصاری» و «هادی خامنه‌ای» در میزگردی در دانش‌گاه تهران ضمن تشریح روند جدایی و برکناری آقای منتظری، از تصمیم امام حمایت کردند و حتا‌ رنج‌نامه سید احمد خمینی را به آقای منتظری با اطلاع کامل امام دانستند. در این میزگرد مجید انصاری از رفت‌و‌آمد مجاهدین زندانی به بیت آقای منتظری خبر داد و ضمن حمایت از اعدام منافقین در سال 67، از جمع‌آوری تصاویر آقای منتظری از سراسر کشور نیز حمایت کرد. «کیهان  28/2/68»

عکس‌های مجلس ختم خلخالی و شرکت گروهی اصلاح‌طلبان و خاتمی به تاریخ 9 آذر سال 1382

مهدی کروبی هم از جمله افرادی بود که خیلی صریح و روشن درباره برکناری آقای منتظری موضع گرفت. وی در سخنانی ضمن اشاره به رنج‌نامه فرزند آقای خمینی، اظهار داشت‌: «این حادثه برای حضرت امام خاطره‌ای بسیار تلخ و رنج‌آور بود، به منظور آگاهی هر‌چه بیش‌تر مردم از این امر، جزوه‌ای بسیار مستدل، منطقی، مدلل، مستند با اسناد و مدارک لازم به قلم حاج احمد آقا فرزند حضرت امام نوشته‌شده که منتشر می‌شود، هر کس این جزوه را مطالعه نماید، در می‌یابد که در این ماجرا چقدر امام مظلوم واقع شده‌اند و امام تا چه اندازه طی دو ونیم سال گذشته تلاش کرده‌اند تا چنین حادثه‌ای رخ ندهد، به نظر من انتشار این جزوه بسیار لازم بود تا مردم حزب‌اله از جریانات با اطلاع شوند.»

آن‌ها پس از فوت خمینی و جای‌گزینی آقای خامنه‌ای منزوی شدند، ولی در همه حال برای بازیابی حکومت از هیچ اقدامی حتا‌ فریب حداکثری توده کوتاهی نکردند، حتا‌ بدنام‌ترین‌های‌شان، یکی از کسانی که در لیست خط امامی‌ها که همان چپ‌ها یا همان اصلاح‌طلبان امروزی هستند، آقای خلخالی بود، شاید باور سختی باشد، پذیرش آن‌که او درست همان چرخشی را در روند موضع‌گیری‌های سیاسی‌اش نسبت به اوایل انقلاب داشته که اکنون ما در اصلاح‌طلبان به‌نام شاهدش هستیم.

عکس‌های مجلس ختم خلخالی و شرکت گروهی اصلاح‌طلبان و خاتمی به تاریخ 9 آذر سال 1382

به‌طور مثال، او در ابتدای دهه شصت خواستار برخورد حذفی با مرجع تقلید منتقد سید «محمدکاظم شریعت‌مداری» بود و در ماجرای اتهام کودتای قطب‌زاده در زیر ورقه اعتراض نمایندگان مجلس اول نوشته‌ بود: «اصل کار، خود شریعت‌مداری است که باید اعدام شود». اما در اواخر عمر هم‌گام با دیگر دوستان اصلاح‌طلبش با احترام از شریعت‌مداری در جلد دوم خاطرات‌اش یاد کرد و اجازه‌نامه‌های خود از شریعت‌مداری را منتشر کرد. موضع وی نسبت به بازرگان نیز در طول زمان تغییر کرد و در سال‌های آخر عمرش به ثناگویی از مهدی بازرگان پرداخت و در تشییع جنازه وی گریست، البته اصلاح‌طلبان و شخص خاتمی هم در مراسم مرگ او در سال 82 شرکت کرده و گریستند.

او پس از انشعاب در جامعه روحانیت مبارز تهران و ایجاد مجمع روحانیون مبارز به عضویت این جریان چپ‌گرا در آمد، البته به نوعی از دیگر چپ‌ها صادق‌تر بود زیرا برای جلب حمایت حاضر به تبری جستن از اعدام‌ها نشد.

عکس‌های مجلس ختم خلخالی و شرکت گروهی اصلاح‌طلبان و خاتمی به تاریخ 9 آذر سال 1382

او کسیست که اول اعدام می‌کرد و سپس دادخواست می‌نوشت و بنا به گزارش سازمان عفو بین‌الملل 438 نفر تا اسفند 1358 «طی یک‌سال» توسط وی در ایران اعدام شدند.

وی پیرامون اعدام پسر نوجوانی که نشریه ارگان مجاهدین خلق را می‌خوانده‌ است می‌گوید: «برای خیلی از هم‌کارانم سوال بود که چگونه می‌شود این‌ها را سر جای‌شان نشاند. عصر از پیش امام بازگشته بودم….. داشتیم می‌آمدیم داخل کوچه منزل که از شیشه ماشین دیدم دوتا بچه پانزده، شانزده‌ساله گویا مخفیانه چیزی با هم رد و بدل کردند. دستور دادم بگیرند و بگردندشان ببینم ماجرا چیه. خودم از کیف پسره این روزنامه مجاهدین را در آوردم. یادم هست فامیلی‌اش شریعتی بود… همان‌جا پسره را با گلوله زدم و به هم‌راهانم گفتم این‌جوری باید با این جانوران برخورد کرد.»

اصلاح‌طلبان و آقای خاتمی که راس جناح مغلوب است در این مدت چهره‌ای دوگانه و مردد و ناصادق از خود بروز داده‌اند، در واقعه کوی دانش‌گاه و قتل‌های زنجیره‌ای، قتل «زهرا کاظمی»، اشک‌ریختن برای «لاجوردی»، شرکت در مجلس ختم خلخالی، خیانت دانستن تغییر قانون اساسی، مدح و منقبت چندش‌آور رهبری و حمایت از اصل ولایت فقیه و…. نشان داد که به مراکز قدرت دل‌بستگی بسیار عمیقی دارند.

 

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    مطلب سودمند و بی نظیری بود، گرچه شاید برخی را از شنیدن حقایق خوش نیاید. اگر نخواهیم روی این مسائل تامل کنیم خطر لغزش در آینده نیز وجود خواهد داشت. مرسی خانم سعیدی