Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
با انتصابی تازه در سطح مدیریتی

«آیا تند باد تغییر در راه صدای آمریکا است»

2011 May 20

گزارش ویژه / رادیو کوچه

در حالی که دوماه و اندی از ورود مدیر تازه «صدای آمریکا» می گذرد. اینک به نظر می‌رسد آقای عسگرد اولین قدمی‌های جدی خود را برای تغییر در صدای آمریکا برداشته است. پیشتر که برخی معتقد بودند وی با توجه به جو حاکم بر صدای آمریکا و برخی مهره چینی‌ها شاید نتواند تغییرات اساسی را باعث شود، اینک در اولین گام با یک انتصاب در رده بالای مدیریتی در صدای آمریکا ستاره درخشش پروفسور در رشته ارتباطات بین‌المللی و مدرس دانشگاه «جرج تاون» را به عنوان سردبیر اجرایی بخش فارسی صدای آمریکا برگزیده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خانم «سیگ» یا درخشش از سال هزار نهصد و نود و سه با این رسانه مشغول به هم‌کاری است. با توجه به اختیاراتی که به وی ابلاغ شده است. او مسوولیت کلیه محتوای منتشره در بخش‌های وب سایت، رادیو و تلوزیون را بر عهده خواهد داشت.

با این شرایط به نظر می‌رسد اولین گام در راه تغییر مسیر مدیریت در صدای آمریکا بر سر نحوه مدیریت‌های سلیقه‌ای و وجود حلقه‌های خودی و غیر خودی که از سوی معترض‌ها طرح می‌شد، برداشته شده است. پیشتر نیز برخی خبرها از صدای آمریکا حاکی از تنش‌هایی بین سردبیر فعلی این رسانه با آقای عسگرد بر سر به کار‌گیری برخی نیرو‌ها از بیرون از صدای آمریکا و عدم توافق بر روش کار نیروهایی در بخش وب بوده است.

معترض‌ها می‌گویند، گروهی از نیروهای روزنامه‌نگار که سابقه فعالیت دراز مدت در این حوزه را داشتند در مدت سردبیری آقای سجادی بارها مورد توبیخ و یا برخورد از ناحیه وی قرار گرفته بودند. با توجه به تعیین سمت تازه برای خانم درخشش که از تاریخ ششم ماه ژوئن کار خود را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد. اینک به نظر می‌رسد وضعیت سردبیر فعلی نیز روشن شده باشد.

از نزدیکان آقای سجادی شنیده می‌شود که وی اعلام کرده که قصد بازنشستگی دارد، اما روشن نیست که با توجه به عدم پوشش رتبه سازمانی وی و حد نصاب سن آیا در واقع وی می‌تواند بازنشست شود یا خیر.

اما تغییرات به این جا ختم نخواهد شد. به نظر می‌رسد دیپلماسی آقای عسگرد بررسی محیط و به کار گیری روش‌ها پس از بررسی بوده است. گفته می‌شود وی در صدد تعیین معاونت‌های مختلف برای رسیدگی به امور، ایجاد گروه‌های مشورتی از بیرون از صدای آمریکا، ارتباظ با روزنامه‌نگاران، به کار‌گیری نیروهای تازه و تسویه برخی نیروهای نا کار آمد است. هم چنین تشکیل گروه‌های ارزیابی که عموم اعضای آن آمریکایی هستند نسبت به بررسی کیفی کار تولید تیم فعلی از دیگر برنامه های مدیر تازه این رسانه است.

ستاره درخشش یا «سیک» -نام فامیلی دیگر وی- از سال 1993 با صدای آمریکا مشغول به همکاری است. او مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق و کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم سیاسی و دکترای خود را در رشته ارتباطات بین‌الملل از دانشگاه «سوربن» گرفته است. درخشش در سال‌های اخیر فقط در برنامه‌های مشخصی حضور داشت.

به هر روی گروهی می‌گویند: «آیا وقت تند باد تغییر در صدای آمریکا فرا رسیده است؟»

English

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۲ Comments


  1. Siros
    1

    This is useless info. What does this article actually say? Is this a good change or bad change? What is actually going to change? Useless info. Really bad reporting


  2. bala
    2

    yani chi tondbad miad? taghir to har sazmani rokh mideh. hadafe in gozaresh chi bood man nafahmidam