Saturday, 18 July 2015
15 June 2021
با انتشار نامه‌ای از زندان،

«استعفای رییس زندانی صندوق بین‌المللی پول»

2011 May 19

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، رییس صندوق بین‌المللی پول که به اتهام سو‌استفاده جنسی زندانی است با انشار نامه‌ای از سمت خود کناره‌گیری کرده است. آقای استراوس کان که روز شنبه دستگیر شد در زندان جزیره رایکرز نیویورک بازداشت است. او به تلاش برای تجاوز به خدمت‌کار یک هتل متهم شد.

هیت اجرایی صندوق بین‌المللی پول (آی‌ام‌اف) با انتشار اطلاعیه‌ای در سایت این نهاد، اعلام کرد که دومینیک استراوس کان، مدیر عامل این نهاد مالی، با ارسال نامه‌ای رسمی، تصمیم خود به استعفا از ریاست این نهاد بین‌المللی را به آگاهی هیت رسانده است.

هیت اجرایی صندوق بین المللی پول در اطلاعیه خود متن استعفا‌نامه رییس این نهاد را نیز منتشر کرده است.

آقای کان در این نامه نوشته است که «با نهایت تاسف، امروز خود را ناگریز می‌بینیم استعفای خود از سمت مدیریت عامل صندوق بین‌المللی پول را به هیت اجرایی تسلیم کنم.»

آقای استراوس کان افزوده است که «در این زمان، بیش از هر کس، به همسرم، که بیش از هر چیز دیگری او را دوست دارم، و به فرزندانم، خانواده‌ام و دوستانم می‌اندیشم.»

رییس مستعفی صندوق از هم‌کاران خود در صندوق بین‌المللی پول قدردانی کرده و دست‌آوردهایی را که با حمایت آنان در طول سه سال ریاست خود بر این نهاد حاصل آمده، ستوده است.

مدیرعامل مستعفی آی‌ام‌اف در ادامه این استعفانامه، خود را بی‌گناه دانسته و نوشته است: «می‌خواهم به همه بگویم که با قاطعیت هر چه بیش‌تر تمامی اتهاماتی را که علیه من اقامه شده است، رد می‌کنم.»

وی در مورد دلیل تصمیم به استعفا، گفته است که «می‌خواهم اعتبار این نهاد که با سربلندی و تعهد به آن خدمت کرده‌ام، حفظ شود و به خصوص تمامی قدرت خود، تمام وقت و تمام توان خود را مصروف اثبات بی‌گناهی‌ام کنم.»

هیت اجرایی صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که به زودی روند انتخاب رییس جدید این صندوق را به جریان خواهد انداخت و تا آن زمان، جان لیپسکی هم‌چنان به عنوان کفیل مدیر عامل صندوق انجام وظیفه خواهد کرد.

پس از انتشار خبر بازداشت دومینیک استراوس کان به اتهام سو‌استفاده جنسی، فشار برای کناره‌گیری او از این سمت آغاز شد و با مخالفت دادگاهی در نیویورک با آزادی او به قید وثیقه، این فشارها شدت گرفت و روز گذشته، وزیر خزانه‌داری آمریکا به‌طور علنی ادامه کار آقای استراوس کان را نامطلوب دانست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,