Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی،

«پنج سال حبس برای فعال دانش‌جویی دانش‌گاه شریف»

2011 May 19

خبر / رادیو کوچه

سیامک سهرابی، فعال دانش‌جویی دانش‌گاه صنعتی‌شریف طی حکمی از سوی شعبه 26 دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به 5 سال حبس محکوم شد. مطابق حکم صادره مدت محکومیت وی به مدت 5 سال به حالت تعلیق در‌خواهد آمد.

سیامک سهرابی چهارشنبه ۲۴ فروردین ۹۰ با گذشت 45 روز از زمان بازداشت و با تامین قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. دادگاه این عضو انجمن اسلامی دانش‌جویان 5 اردی‌بهشت ماه جاری با حضور وکلای وی آقایان یوسف مولایی و صالح نیکبخت در شعبه‌ی 26 دادسرای عمومی و انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی تشکیل شد. وی نخستین فرد از دانش‌جویان بازداشت شده در جریان تجمع 25 بهمن 89 دانش‌گاه شریف است که در دادگاه محاکمه و محکوم می‌شود.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، سیامک سهرابی رییس هیت رییسه شورای عمومی انجمن اسلامی دانش‌جویان، نماینده انجمن اسلامی در شورای فرهنگی دانش‌گاه و دانش‌جوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران روز دوشنبه ۹ اسفند ۸۹ توسط مٱموران امنیتی هنگام خروج از دانش‌گاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

وی که پیش از این عضو شورای صنفی دانش‌کده مهندسی عمران و شورای صنفی دانش‌گاه نیز بوده است، پیش از بازداشت در نامه‌ای خطاب به رضا روستا آزاد، سرپرست موقت دانش‌گاه شریف از عمل‌کرد وی در برخورد و اعمال فشار بر دانش‌جویان انتقاد کرده و خواهان تلاش وی برای آزادی دانش‌جویان بازداشتی شریف شده بود.

لازم به یادآوری است در پی تجمع 25 بهمن 89 در دانش‌گاه صنعتی شریف 18 تن از دانش‌جویان این دانش‌گاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از این عده هم‌اکنون تنها علی‌اکبر محمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانش‌جویان این دانش‌گاه با گذشت بیش از سه ماه از زمان دستگیری در بازداشت به‌سر می‌برد. وی طی هفته‌های گذشته پس از تحمل قریب به دو ماه سلول انفرادی ابتدا به بند 209 و سپس به بند امنیتی 350 زندان اوین منتقل شد.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت فعال دانش‌جویی دانش‌گاه شریف»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,