Saturday, 18 July 2015
19 June 2021

«بیعت با شیطان»

2011 May 22

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

مهدی سحرخیز

منبع: سایت شخصی

جناب آقای خاتمی

با عرض سلام و احترام

حتمن خبر مرتبط با وضعیت سلامتی پدرم عیسی سحرخیز را شنیده‌اید. آن‌چه باعث شد که این سطور را برای‌تان به رشته نگارش درآورم، صحبت‌های چند روز پیش شما مبنی بر درخواست گذشت خامنه‌ای از ظلم‌ها مردم به نظام و رهبری بود و قولی‌ خودخواسته از  جانب مردم داده بودید که  ظلم و ستمی که بر آن‌ها رفته است، را خواهند بخشید.

جناب آقای خاتمی‌، خودتان از میزان احترام قلبی که برای تان قایل هستم، خبر دارید.  همین حس احترام بود که من و همسرم خواسته بودیم که زندگی مشترک‌مان را با خطبه عقدی که  شما جاری می‌سازید، شروع شود. امیدوارم خواندن این سطور تلخ، را حمل بر گستاخی بنده ننمایید‌. من فرزند همان پدری هستم که آسایش خود و خانواده‌اش را برای گفتن کلمه حق به خطر انداخت. و من هم از عیسی یاد گرفته‌ام که برای گفتن کلمه حق، ملاحظه هیچ کس را نکنم.

آقای خاتمی نمی‌دانم ‌زجه‌های مادر سهراب‌ها و نداها یادتان هست. آقای خاتمی، می‌دانید وقتی به کسی تجاوز شود، اثار روحی و روانیش تا اخر عمر یادگار خواهد ماند. جناب خاتمی،  نمی‌دانم می‌توانید تصور کنید وقتی بچه هفت ساله مادرش  را، عزیزترین کسش را‌ زیرچرخ های ماشینی‌ پخش شده به سنگ‌فرش خیابان ببیند، چه حالی خواهد داشت؟ بیش‌تر نمی‌پرسم که توان تحمل فشار روحی و عصبی ناشی از یاداوری ان صحنه‌ها را ندارم.

با آن که خود را محق می‌دانم‌، اما از شما نمی‌پرسم که با دیدن این همه جنایت، لحظه‌ای به این فکر کرده‌اید که ان روزی که زمام برخی امور به دستان شما بود، به جای کرنش، اندکی بر کج‌روی‌ها ایستادگی کرده بودید، شاید دوره گردون، گردشی دیگر داشت و این همه درد و رنج سهم ما مردمان صلح‌جو نمی‌شد!! از شما نمی‌پرسم که چرا رهاورد دوران زعامت شما، نکبت و سیاهی احمدی‌نژاد برای ایران بود. از شما نمی‌پرسم که وقتی نمایندگان رشید مجلس ششم، جلوی یک صدا‌سازی مجلس و فرمان ملوکانه رستاخیز‌سازی مجلس پرداختند، شما چه کردید. حتا از شما نخواهم پرسید که ای مرد ناهوشیار، این همه تجربت، تو را بس نبود که به خود آیی؟  همه این ها را نخواهم پرسید چون که می‌دانم پاسخ معقولی برای آن‌ها ندارید!

اما از شما خواهم پرسید که به چه مجوزی از جانب خود من، از جنایاتی که بر پدرم رفته، گذشت می‌نمایید. و از شما خواهم پرسید، که مگر شما شیعه حسین نیستید؟ پس چگونه با یزید زمان، بیعت می‌کنید؟ چه آن‌که آقای خامنه‌ای روی یزید را سپید کرده است. یزید به حضرت زینب و اسرا آسیبی نرساند، اما در زندان‌های جناب آقای خامنه‌ای اسرا تکه تکه شدند، به شرافت و انسانیت‌شان تجاوز شد. آیا خامنه‌ای کم از یزید دارد؟

از شما خواهم پرسید، مگر خود را پیرو علی نمی‌دانید. مگر علی آن نبود که از زمان شنیدن حکایت زن یهودی که خلخال از پایش ربوده بودند‌، گفت که سزاوار است آرزوی مرگ کند.

شما خود حق انتخاب دارید که از جانب خودتان با شیطان بیعت کنید، اما حق ندارید بیعت‌تان را به نام مردم، مهر بزنید. شما حق ندارید از جانب عیسی سحرخیز، حرفی بزنید که او بارها خامنه‌ای را مسوول مصایب رفته بر مردم دانسته است و حال که دستش از دنیای آزاد کوتاه است، من طنین صدایش خواهم بود، و حرفایش را تکرار خواهم کرد. نه تنها حرف‌های او، بلکه حرف‌های ابوالفضل قدیانی را هم بلند بلند خواهم گفت. خواهم گفت که مسوول تمام این اتفاقات، شخص آقای خامنه‌ای است، هم او که دستور کشتار را در جلوی چشمان حیرت‌زده میلیون‌ها نفر در خطبه خون داد.

تاریخ شاهد است که ما تا گام آخر، جز مسالمت‌جویی، گامی برنداشتیم. اما طبق همان قرانی که شما به تعد آن لباس‌تان، باید مروجش باشید، جلوی ظلم خون‌ریز کوتاه نخواهیم آمد.

توصیه من هم به شما آن است که اگر توان آن را ندارید که هم‌راه شوید، دستان خون‌آلود خامنه‌ای را نشویید. آن که خود را برابر با خدا داند، فرعون است.  فرعون‌ها اگر گوش شنوایی داشتند، حداقل پس از گفته‌های شما، تغییری در رویه می‌دادند. حال آن که جواب تفرعنانه‌اش از زبان قصابش در کیهان، خائن خطاب کردن شما باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    ACvIyD dqbumcvdwzad, [url=http://dpuinpdiijdy.com/]dpuinpdiijdy[/url], [link=http://zaaochfkluxt.com/]zaaochfkluxt[/link], http://dbhblxvpwfym.com/