Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
رسانه‌های منسوب به سپاه پاسداران،

«چند مدیر دولتی ایرانی در شبکه جاسوسی آمریکا»

2011 May 22

خبر / رادیو کوچه

یک منبع آگاه روز یک‌شنبه، در اظهارنظری در رسانه‌های منسوب به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و در پی بازداشت سی تن به اتهام جاسوسی برای آمریکا در ایران اظهار داشت چند تن از مدیران دولتی و نهادهای خدماتی در فهرست بازداشت‌شدگان اخیر قرار دارند.

به گزارش فارس، یک منبع آگاه که از عنوان نامش خودداری کرده است در گفت‌وگویی از بازداشت یک مدیر دولتی در یک وزارت‌خانه و چند مدیر نهادهای خدماتی در جریان «فروپاشی شبکه خراب‌کاری وابسته به سیا» خبر داد.

به گفته این منبع آگاه، «یکی از بازداشت‌شدگان در یکی از وزارت‌خانه‌‌های کشور 25 سال سابقه فعالیت دارد که جذب این شبکه شده بود؛ وی مهم‌ترین انگیزه تلاش برای جمع‌آوری اطلاعات و انتقال آن را به شبکه جاسوسی خارج از کشور، دریافت اقامت از آمریکا یا یک کشور اروپایی و سپری کردن ایام بازنشستگی خود در خارج کشور» عنوان کرده است.

همچنین به گفته این منبع آگاه، «یکی از مدیران یک نهاد خدمات‌رسانی نیز بسته بسیار مهمی از ریز فعالیت‌های این نهاد خدماتی و شیوه‌های خراب‌کاری در این نهاد را آماده ارسال کرده بود که دقایقی قبل از ارسال این بسته مهم به سرپل‌های اطلاعاتی،» بازداشت شده است.

بر پایه این گزارش یکی دیگر از مدیران بازداشت شده، در حوزه مالی و پولی فعالیت داشته که اطلاعات جامعی را درباره چگونگی دور زدن تحریم‌های ایران و نیز شیوه مبادلات اخیر ایران آماده ارسال کرده بود.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت سی جاسوس آمریکایی در برنامه تهاجمی وزارت اطلاعات»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,