Saturday, 18 July 2015
29 March 2023

«محمدعلی ابطحی به شش سال زندان محکوم شد»

2009 November 22

صبح امروز پنج تن از ماموران به همراه محمدعلی ابطحی به  خانه وی رفته و با حضور وی به بازرسی از منزل پرداخته و سپس عازم دادگاه شده‌اند. در این دادگاه به واسطه پنج اتهام موجود در کیفرخواست وی، محکومیت به 6 سال حبس تعزیری به محمدعلی ابطحی ابلاغ شده است و پس از ابلاغ حکم بار دیگر ابطحی به زندان بازگشت.
فاطمه‌سادات ابطحی دختر محمدعلی ابطحی در گفت‌گو با «آینده» این خبر را اعلام کرد. این در حالی است که برخی رسانه‌ها شایعه آزادی ابطحی را منتشر کرده‌اند.
این رسانه‌ها نوشته بودند: «ابطحی شب گذشته آزاد شده، ولی بازجوها از وی و خانواده‌‌اش درخواست کرده اند که خبر این آزادی را اعلام نکنند و با کسی نیز دیدار نداشته باشد.»
با این وصف غیر از اولین جلسه دادگاه متهمان انتخابات که محمد علی ابطحی سخنانی را تحت عنوان اعترافات بیان کرد، تنها یک جلسه دادگاه در مورد وی در روز 13 آبان‌ ماه برگزار شده است.
در جلسه مذکور که به ریاست قاضی صلواتی بر گزار شد، 6 اتهام: اجتماع و تبانی با هدف اقدام علیه امنیت داخلی کشور، فعالیت تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، توهین به رئیس جمهور، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی مورخ 25/3/88 و نگهداری اسناد طبقه بندی شده درباره وی مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است وکلای متهمان حوادث پس از انتخابات امیدوارند با توجه به وعده‌های مسوولان قضایی، احکام بدوی سنگین صادرشده، در مرحله تجدیدنظر تقلیل یابد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: