Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
رییس جمهوری آمریکا:

«هدف ما جلوگیری از دست‌یابی ایران به جنگ‌افزارهای هسته‌ای»

2011 May 23

خبر / رادیو کوچه

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، با محکوم کردن حمایت ایران از گروه‌های بنیاد‌گرا، یک بار دیگر تاکید کرده است، که فشار‌ها بر ایران به منظور جلوگیری از دست‌یابی این کشور به جنگ‌افزارهای هسته‌ای ادامه خواهد یافت.

باراک اوباما روز یک‌شنبه در سخنانی در کنفرانس لابی حامی اسراییل، ایپک، اعلام کرد، این کشور به تلاش‌های خود برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به جنگ‌افزارهای هسته‌ای ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به تحریم‌های سازمان ملل و نیز تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران اظهار داشته است: «ما قصد داریم فشارها (بر ایران) را حفظ کنیم…اجازه بدهید با صراحت بگویم که ما خود را هم‌چنان متعهد می‌دانیم که مانع از دست‌یابی ایران به جنگ‌افزارهای هسته‌ای شویم.»

هر چند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آخرین گزارش خود درباره برنامه هسته‌ای ایران یک بار دیگر اعلام کرده است که هم‌چنان در موقعیتی نیست که بتواند، صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را تایید کند، با این حال تهران اتهام‌ها درباره تلاش برای ساخت جنگ‌افزارهای هسته‌ای را رد می‌کند.

از سوی دیگر باراک اوباما در بخش دیگری از سخنان خود در کنفرانس لابی اسراییل در آمریکا، یک بار دیگر ایران را به «دورویی» در مواجهه با اعتراض‌های مردمی در منطقه متهم کرده است.

به گفته رییس جمهوری آمریکا، در حالی که مقام‌های جمهوری اسلامی «ادعای حمایت از حقوق معترضان» در کشورهای منطقه را دارد، شهروندان خود را با توسل به خشونت تهدید می‌کنند.

در این میان رییس جمهور آمریکا در سخنان تازه خود هم‌چنین ایران را به حمایت و تسلیح گروه‌های «بنیادگرا و خشونت‌طلب» در منطقه متهم کرده و گفته است: «ما به تلاش خود برای جلوگیری از چنین اقداماتی ادامه می‌دهیم و در مقابل گروه‌هایی مانند حزب‌اله که دست به اقدامات تروریستی می‌زنند و با استفاده از موشک و بمب‌گذاری به دنبال پیش‌برد مقاصد خود هستند، خواهیم ایستاد.»

بیشتر بخوانید:

«سوییس از ارایه سوخت به ایران‌ایر خودداری کرد»

«اعزام نخستین کاروان ایرانی هم‌بستگی با مردم بحرین»


 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,