Saturday, 18 July 2015
30 March 2023

«خوردن میوه ساعتی است»

2009 November 22

خوردن میوه هرچند باعث لاغری می‌شود اما اگر آن را در یک ساعت مشخص بخورید تاثیر بیشتری خواهد داشت. فقط قندها و چربی‌ها هستند که در بدن به‌صورت بافت ذخیره چربی درمی‌آیند چون این میوه‌ها قند کمی دارند و فاقد چربی هستند.
در طول روز برای سوخت و ساز بدن از ذخیره‌های بدن استفاده خواهد شد. برای از بین بردن چربی‌های اضافی و لاغر شدن، استفاده از میوه‌هایی که قند کمی داشته و فاقد چربی هستند در لاغری شما تاثیر به‌سزایی دارند اما در چه ساعتی از روز؟
متخصصان تغذیه می‌گویند: «اگر می‌خواهید دارای اندامی متناسب باشید باید مدتی صبحانه خود را فقط اختصاص به میوه بدهید و تا ظهر غذای دیگری نخورید.»
بهترین میوه برای این رژیم، مرکبات، انواع آلو، گوجه، گلابی و میوه‌های تازه هستند. وقتی شما برای مدتی صبح‌ها فقط میوه همراه با لیموترش بخورید متوجه خواهید شد که چربی‌های اضافی ذخیره شده در شکم و قسمت‌های دیگر بدن کمتر می‌شود و با شادابی که به‌دست می‌آورید توانایی انجام ورزش را هم خواهید داشت.
وقتی شما هنگام صبح، میوه، مخصوصا میوه‌های ترش (البته ترشی‌ میوه‌ها باید در حد اعتدال باشد) می‌خورید، غذایی خورده‌اید که بهترین ویتامین‌ها و املاح و فلزاتی هستند که عمل ساختن و ترمیم بافت‌ها و سلول‌های مختلف بدن دخالت دارند. فقط قندها و چربی‌ها هستند که در بدن به‌صورت بافت ذخیره چربی درمی‌آیند چون این میوه‌ها قند کمی دارند و فاقد چربی هستند.
در طول روز برای سوخت‌و‌ساز بدن از ذخیره‌های بدن استفاده خواهد شد. تمام میوه‌های شیرین و کم‌چرب برای رژیم‌های لاغری توصیه شده‌اند. میوه‌ها علاوه بر املاح معدنی که دارند و در سوخت‌و‌ساز بدن نقش مهمی ایفا می‌کنند اعمال دیگری را روی دستگاه‌های مختلف بدن دارند و بعضا به عنوان دارویی در معالجه بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: