Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان:

«عدم شرکت احمدی‌نژاد در نشست اوپک»

2011 May 24

خبر / رادیو کوچه

با وجود مخالفت‌های مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، در خصوص سرپرستی محمود احمدی‌نژاد بر وزارت نفت گزارش‌ها حاکی از آن است که وی در نشست پیش روی اوپک، که ایران ریاست آن را در اختیار  دارد، شرکت نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، شجاع‌الدین بازرگانی، یکی از مقام‌های عالی‌رتبه وزارت نفت جمهوری اسلامی، روز دوشنبه خبر‌های منتشر شده درباره حضور احتمالی محمود احمدی‌نژاد در نشست پیش روی سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، را تکذیب کرده است.

وی در این‌باره اظهار داشته است: «در ملاقات حضوری و کسب تکلیف از رییس جمهوری محترم، ایشان اعلام کردند که در اجلاس آینده اوپک شرکت نخواهند داشت و براساس تشخیص و صلاحدید ایشان یکی از وزیران هیت دولت در اجلاس آینده اوپک و هم‌چنین اجلاس مشترک اوپک با اتحادیه اروپایی معرفی می‌شوند و حضور فعال خواهند داشت.»

به دنبال تصمیم دولت محمود احمدی‌نژاد برای ادغام وزارت نفت در وزارت نیرو، وی مسعود میرکاظمی، وزیر نفت را برکنار کرده و از معرفی سرپرست برای این وزارت‌خانه خودداری کرده بود.

این در حالی است که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که شورای نگهبان، سرپرستی محمود احمدی‌نژاد بر وزارت نفت را خلاف قانون اساسی اعلام کرده است.

در مقابل فاطمه بداغی، معاون حقوقی محمود احمدی‌نژاد روز یک‌شنبه با بیان بیان این که تفسیر شورای نگهبان درباره سرپرستی رییس دولت بر وزارت نفت «عطف به ما سبق» نمی‌شود، گفته بود: «براین اساس دولت تصمیم خود را در خصوص سرپرستی وزارت نفت اعلام کرده و موضوع پایان یافته تلقی می‌شود.»

بیشتر بخوانید:

«تخلفات احمدی‌نژاد در مسیر رسیدگی است»

«سرپرستی رییس‌جمهوری بر وزارت نفت غیرقانونی است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,