Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

«انتشار فهرستی از مقام‌های آمریکایی مورد تحریم ایران»

2011 May 24

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه برگزاری جلسه  علنی مجلس از قرار گرفتن تعدادی از مقام‌های آمریکایی توسط جمهوری اسلامی، در فهرست تحریم این کشور خبر داده است.

به گزارش مهر، ویلیام راجرز فرمانده ناو وینسنت آمریکا، جفری هاربسون فرمانده کنونی زندان گوانتانامو، پل برمر فرمان‌دار نظامی آمریکا در عراق از سال 2003، ریچارد پرل از مقامات نظامی آمریکا و ژنرال تامی فرانکس فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق جزو 26 مقامی هستند که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح تعقیب و تحریم آن‌ها را در جلسه عصر امروز کمیسیون بررسی خواهد کرد.

کاظم جلالی در این خصوص اظهار داشت: «این مقامات با سیاست‌های یک‌جانبه گرایی آمریکا در عرصه جهانی فضای وسیعی از نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت را فراهم کرده‌اند».

وی دلیل تشکیل این فهرست را «نقش داشتن بخشی از مقامات سابق و فعلی آمریکا در جنایات علیه بشریت به صورت مستقیم از جمله در عراق، افغانستان، زندان گوانتانامو و ابوغریب و حتا قاچاق مواد مخدر» عنوان کرد.

سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی یادآور شد توقیف اموال و دارایی‌های این افراد و هم‌چنین محاکمه آن‌ها در محاکم ایرانی و صدور حکم و پی‌گیری توسط دولت و دست‌گاه قضایی در نهادهای بین‌‌المللی از جمله مواردی است که برای تحریم و تعقیب این افراد در نظر گرفته شده است.

لازم به اشاره است برخی تحلیل‌گران سیاسی، تهیه این فهرست را واکنش جمهوری اسلامی به تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا به صورت یک‌جانبه و جدا از قطع‌نامه شورا امنیت سازمان ملل علیه ایران دانستند.

بیشتر بخوانید:

«گسترش دامنه تحریم علیه ایران توسط اتحادیه اروپا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,