Saturday, 18 July 2015
19 June 2021

«تشییع پیکر ناصر حجازی با شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد»

2011 May 25

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع: کانون برای عدالت

در حالی که قرار بود طبق برنامه اعلام شده مراسم تشییع پیکر ناصر حجازی ساعت 8:30 صبح در ورزشگاه آزادی برگزار شود، نزدیک به سه هزار نفر از دوست‌داران وی در بخش‌های مختلف ورزش‌گاه حاضر شدند. علاقه‌مندان ناصر حجازی که از ساعت 7 صبح پشت درب ورودی به ورزش‌گاه 100 هزار نفری بودند ساعت 7:40 اجازه ورود به ورزش‌گاه را پیدا کردند. تعداد زیادی از آن‌ها با در دست داشتن پلاکارد‌ها و پوستر‌های ناصر حجازی یاد وی را گرامی داشتند. مهم‌تر از تمامی این‌ها شعارهای پرشور ملت معترض در مراسم وداع با اسطوره و قهرمان ملی بود، اوکه می‌گفت اگر به دردهای ملت نگاهی نکنم و حرفی نزنم بی‌غیرتم، شعارهای مردم عبارت است از‌:

اسطوره مردمی، حجازی

زندانی سیاسی، آزاد باید گردد

یا حسین میرحسین

هم‌چنین در گزارش‌ها آمده است که مردم سرود «یاردبستانی» می‌خوانند…

منبع: جهان

کفاشیان درباره درگذشت اسطوره فوتبال ناصر حجازی گفت: «من هم به نوبه خود درگذشت این بزرگ‌مرد را به جامعه فوتبال و خانواده این عزیز از دست رفته و طرف‌داران خون‌گرم باش‌گاه استقلال تسلیت می‌گویم. اما امروز شنیدم که در حین حضور تاج در بیمارستان علیه بنده و فدراسیون فوتبال و ایشان شعارهایی سر داده شده و در برخی سایت‌ها خبر آمده که من اصلن به عیادت مرحوم حجازی نرفته‌ام. باید در این‌باره گویم که من چندین بار از آن مرحوم چه در بیمارستان و چه در منزل عیادت کرده‌ام و حتا در آن زمان هم اعلام کردم فدراسیون حاضر است به صورت چک سفید امضا به ناصر حجازی کمک کند و هر کاری انجام دهد که در رسانه‌ها هم انعکاس داشت. به هر جهت برای من هم مرگ یکی از بزرگان و مفاخر فوتبال دردآورد است.»

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به این‌که به دلیل پرواز به مقر فیفا صبح روز چهارشنبه نمی‌تواند در مراسم تشییع پیکر مرحوم حجازی شرکت کند، عنوان کرد: «دوست داشتم در این مراسم شرکت کنم، اما به دلیل این‌که در پرواز هستم و باید برای حضور در کنگره انتخاباتی فیفا به زوریخ بروم، نمی‌توانم در مراسم حضور داشته باشم و از این بابت ناراحتم.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,