Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
نیروی دریایی کویت مانع شد،

«جلوگیری از ورود کشتی ایرانی به آب‌های بحرین»

2011 May 25

خبر / رادیو کوچه

برخی منابع کویتی روز سه‌شنبه، اعلام کردند نیروی دریایی کویتی مستقر در آب‌های منطقه‌ای بحرین در خلیج پارس از ورود یک فروند کشتی ایرانی به آب‌های بحرین جلوگیری و آن را مجبور به بازگشت به ایران کرده است‌.

به گزارش روزنامه الوطن چاپ کویت، به نقل از یک منبع که از اعلام نامش خودداری کرده است نیروی دریایی کویت چند روز پیش مانع ورود این کشتی ایرانی شد‌.

بر اساس این خبر کشتی یاد شده در چارچوب تصمیم ایران برای اعزام یک فروند کشتی به بحرین به این ادعا که حامل کمک برای ملت بحرین است ارسال شده بود اما دولت بحرین این کمک را رد و از تهران خواست از فرستادن چنین کشتی‌هایی خودداری کند‌. دولت بحرین هم‌چنین از تهران خواسته است در امور داخلی این کشور دخالت نکند‌.

این منبع افزود کشتی ایرانی که محتوای محموله‌اش مشخص نبود زمانی که نیروی دریایی کویت آن را ردیابی کرد در مسیر خود به سوی آب‌های منطقه‌ای بحرین در حرکت بود اما یک فروند قایق (کویتی) به سوی این کشتی حرکت کرد و مانع حرکت آن شد و به خدمه‌اش هشدار داد تا از ورود به آب‌های منطقه‌ای خودداری کنند‌.

منبع مزبور تصریح کرد کشتی ایرانی نیز مجبور شد به آب‌های بین‌المللی باز گردد و سپس بار دیگر وارد آب‌های ایران شد‌.

در این گزارش آمده است که تعدادی از واحدهای نیروی دریایی کویت برای زیر نظر گرفتن اهداف مشکوک در منطقه گشت‌زنی دریایی می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

«اعزام نخستین کاروان ایرانی هم‌بستگی با مردم بحرین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,