Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
به ارتباط ایجاد نا‌امنی در اردوگاه‌های مهاجران در استرالیا؛

«محاکمه دو پناه‌جوی ایرانی در استرالیا»

2011 May 25

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

دوتن از پناه‌جویان ایرانی در دو حمله جداگانه علیه نگهبانان اردوگاه‌های پناه‌جویان در جزیره کرسمس استرالیا متهم شناخته شده‌اند.

در روی‌داد جمعه گذشته یکی از نگهبانان اردوگاه مهاجران که در جزیره کرسمس استرالیا که در تلاش فرونشاندن نزاع بود، در اثر پرتاب کتری آب جوش توسط یک پناه‌جوی ایرانی زخمی شد.

هم‌چنان در یک حادثه دیگر در بعد ظهر همین روز یک نگهبان دیگر هنگامی مورد ضرب و شتم یک تن از پناه‌جویان قرار گرفت که به درخواست وی مبنی بر استفاده از وسایل داخل املاک بازداشت‌گاه جواب رد داده شد.

یک کارمند اردوگاه مهاجرین در این مورد گفته است: «هنگام که مرد محافظ به پناه‌جو گفت او نمی‌تواند اجازه استفاده از وسایل را بدهد، مرد پناه‌جو به خشم آمد.»

خشونت توسط پناه‌جویان در اردوگاه‌ها یک پدیده جدید نیست، در ماه گذشته سه تن از پناه‌جویان در یک اردوگاه سعی نموده بودند به یک مرد پناه‌جوی دیگر تجاوز نمایند که به یک بخش انفرادی اردوگاه منتقل گردیدند.

وزیر مهاجرات استرالیا «جریز بوون» ماه گذشته اعلام کرده است هر فرد که باعث ایجاد نا آرامی و آشوب در مراکز اردوگاه‌های پناه‌جویان گردد از امتیاز داشتن ویزه دایمی استرالیا محروم شناخته می‌شود.

در صورت که این دو مرد متهم به ایجاد نا‌آرامی‌های اخیر در مراکز اردوگاه ‌پناه‌جویان شناخته شود، با قواعد تازه و مشکلی روبه‌رو خواهند شد.

یک تن از محافظین بخش املاک اردوگاه گفته است: «استرالیا مورد هجوم تعدادی زیاد پناه‌جویان ایرانی قرار گرفته است قبلن اکثریت این پناه‌جویان را افغانی‌ها تشکیل می‌داد، و این‌جا کسی به کسی حرمت نمی‌گذارد.»

وی افزود: «به شمول ناآرامی‌های روز جمعه دو مورد خشونت از سوی پناه‌جویان بالای هم‌کاران ما در هفته که گذشت صورت گرفته است، پناه‌جویان چیزی می‌خواهند و در صورت که به‌دست نیاورند، دست به خشونت می‌زنند.»

بر بنیاد گزارش روزنامه‌های استرالیایی از جزیره کرسمس، تا کنون 55 مورد تهدید و آسیب رساندن پناه‌جویان به خودشان ثبت شده است.

از 14 آوریل تا 10 می سال جاری میلادی تنها 9 مورد تلاش برای خودکشی (اعدام) و یک مورد دوختن لب توسط پناه‌جویان، به ثبت رسیده است.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,