Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
رهبران مسلمانان آمریکایی درخواست کردند،

«درخواست برای آزادی کوه‌نوردان آمریکایی بازداشتی در ایران»

2011 May 25

خبر / رادیو کوچه

محمد‌علی کلی، قهرمان بوکس افسانه‌ای آمریکا، ‌روز سه‌شنبه به هم‌راه تنی چند از دیگر  شخصیت‌های برجسته مسلمان آمریکایی بار دیگر‌ از مقام‌های جمهوری اسلامی به ویژه آیت‌اله خامنه‌ای خواستند،  جاش فتال و شین باوئر، را که نزدیک به دو سال در ایران زندانی هستند، آزاد کنند.

روز سه‌شنبه خانواده‌های  این دو  شهروند آمریکایی به هم‌راه ۲۱ نفر از رهبران مسلمان ایالات متحده در باشگاه ملی مطبوعات این کشور گرد هم آمدند و خواستار آزادی این دو جوان شدند.

به گزارش رادیو فردا در این گردهمایی تاکید شد که پیش‌تر نیز  رهبران مسلمان آمریکایی و  محمد‌علی کلی پیشتر هم نامه‌هایی خطاب به آیت‌اله خامنه‌ای نوشته بودند و هم‌چنان در‌ انتظار پاسخ رهبر  جمهوری اسلامی به سر می‌برند.

سارا شورد، نامزد شین باور که خود پس از  ۱۴ ماه حبس با سپردن وثیقه ۵۰۰ هزار دلاری آزاد شد، در این گردهمایی ابراز امیدواری کرد که این تقاضای مشترک برای آزادی این دو جوان آمریکایی پذیرفته شود.

الکس فتال از نزدیکان جاشوا فتال با اشاره به اعتصاب غذای دوره‌ای خانواده‌های این دو زندانی گفت که خود او در دومین روز از اعتصاب غذا به سر می‌برد و تاحد امکان به این اعتصاب ادامه می‌دهد.

به گفته وی، جاشوا و شین هفده روز در ایران در اعتصاب غذا به سر بردند و این مایه نگرانی عمیق خانواده‌هایشان بوده است.

رامین میهمانپرست، سخن‌گوی  وزارت خارجه جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه  در پاسخ به خبرنگارانی که این دو آمریکایی را «کوه‌نورد» خوانده بودند، اظهار داشت که آن‌ها کوه‌نورد نیستند و  گفت: «چطور می‌شود که چند نفر از آمریکا برای تعطیلات آخر هفته و کوه‌نوردی در مرزهای ایران و عراق و در نقاط حساس، به کوه‌نوردی بپردازند.»

بیشتر بخوانید:

«شهروند آمریکایی محبوس در ایران آزاد نمی‌شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,