Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
سیزدهمین نشست عصر روشن،

«چرا شعر؟ چرا داستان؟»

2011 May 25

سیزدهمین نشست «عصر روشن» با موضوع «چرا شعر؟ چرا داستان؟» روز 5 خرداد برگزار می‌شود. در این نشست که در سال‌روز برگزاری سلسله نشست‌های فرهنگی عصر روشن برگزار می‌شود، ابتدا پدرام رضایی‌زاده، لیلا صادقی و رسول یونان به شعر و داستان‌خوانی می‌پردازند.

پدرام رضایی‌زاده، متولد اردی‌بهشت‌ماه سال 1360 است. او مجموعه‌ی شعر «اگر شیطان سخن بگوید» و مجموعه‌ی داستان خود را با نام «مرگ‌بازی» منتشر کرده است. او هم‌چنین رمانی دارد با عنوان «نیم‌ ساعت مانده به صدای جیرجیرک».

لیلا صادقی، متولد 28 فروردین 1356 است. از او علاوه بر آثار داستانی چون ضمیر چهارم شخص مفرد، وقتم کن که بگذرم، اگه اون لیلا‌ست، پس من کی‌ام؟!، داستان‌هایی برعکس، و بالاتر از سیاهی نقطه، شعر-داستان از غلط‌های نحوی معذورم، نیز منتشر شده است.

از رسول یونان، متولد 1348، نیز علاوه بر مجموعه شعرهای روز بخیر محبوب من، جاماکا، پایین آوردن پیانو از پله‌های یک هتل یخی، کنسرت در جهنم و من یک پسر بد بودم، مجموعه داستان کلبه‌ای در مزرعه برفی، دو مجموعه داستان مینی مال فرشته‌ها و احمق ما مرده‌ایم!، به‌هم‌راه رمان خیلی نگرانیم شما لیلا را ندیدید، و نیز نمایش‌نامه‌هایی با عنوان‌های گندمزار دور، تخم مرغی برای پیشانی مرد شماره 3، سنجابی بر لبه ماه و یک بعد از ظهر ابدی منتشر شده است.

در ادامه عصر روشن سیزدهم، محمود معتقدی، رسول یونان و علیرضا بهرامی در میزگردی به بررسی و ارزیابی فضای شاعری و داستان‌نویسی، و نیز شاعری داستان‌نویسان و داستان‌نویسی شاعران می‌پردازند.

سیزدهمین نشست عصر روشن از ساعت 17 روز پنج‌شنبه 5 خردادماه جاری در کتابس‌رای روشن، برگزار خواهد شد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,