Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
هشدار صریح آیت‌اله هاشمی رفسنجانی:

«اعتماد را به مردم برگردانیم، آمار دروغ جواب نمی‌دهد»

2011 May 27

خبر / رادیو کوچه

آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز جمعه در مراسم بزرگ‌داشت «حماسه‌سازان جامعه پزشکی در دوران جنگ ایران وعراق» که در سالن همایش‌های روزنامه اطلاعات برگزار شد گفت: «همه باید تلاش کنیم اعتماد برخی از مردم را که به تردید افتاده‌اند برگردانیم.»

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌اله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: «فداکاری‌های مردم در دوران جنگ ناشی از اعتماد آن‌ها به نظام بود که با عشق و اعتماد به قتل‌گاه رفتند. ما از این سرمایه و اعتماد در همه مبارزات استفاده کردیم و تا این اواخر از آن استفاده می‌نمودیم.»

وی شرایط جامعه را بر وضعیت اعتماد مردم موثر دانست و بر ضرورت حضور مردم در صحنه بیش از گذشته تاکید کرد. وی افزود: «فریب‌کاری‌ها موقت است، آمار دروغ دادن، ادعای دروغ کردن، پول بی‌خودی مصرف کردن که مردم می‌فهمند یک بازی است و بیت‌المال را به غارت بردن برای خرید چند رای و امثال این چیزها دیگر در مردم جواب نمی‌دهد. حتا اگر مردم نیاز داشته باشند این پول را می‌گیرند، ولی لعنت‌شان هم می‌کنند.»

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: «اگر بخواهیم امروز یک حرف درستی بزنیم و نصیحتی انجام بدهیم آن است که نظام و به طور کلی همه باید تلاش کنیم که اگر اعتماد بخشی از مردم از بین رفته و به تردید افتاده‌اند اعتماد آن‌ها را برگردانیم و صفای بین دولت و مردم، نظام و مردم و حکومت و مردم را ایجاد کنیم. این کار آسان‌تری است چون مردم آگاه آسان‌تر برمی‌گردند و لجبازی نمی‌کنند به‌شرط آن‌که واقعیت را ببینند.»

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که نکته اساسی و مهم آن دوران اعتماد مردم به انقلاب بود، گفت: «بعد از عزل بنی‌صدر وحدتی در جامعه به‌وجود آمد، به‌طوری‌که مردم با اعتماد و عشق به نظام و با دست خالی و امکانات کم در صحنه حضور داشتند. حضور مردم در صحنه ضعف ارتش و کمبود سپاه را حل کرد و مردم بسیج عمومی را تشکیل دادند و نیروهای مردمی در جبهه‌ها حاضر شدند. در واقع نقطه قوت ما در جنگ داوطلبان دفاع بود.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۳ Comments

 1. 1

  سلام. واقعن هم از اعتماد مردم حداکثر استفاده را کردید. اما اکنون دیر شده است.


 2. رضا
  2

  مشکل اصلی مردم همین نظام است که با اعتماد آن ها بازی کرده است و حالا فهمیده اند نظام جمهوری اسلامی از اصل بر مبنای دروغ و دیکتاتوری بنا شده است. مردمی را که آگاه شده اند با حرف های فریبنده خامنه ای و رفسنجانی نمی توان فریب داد. هرچند خدا بر دل خامنه ای آن چنان قفلی زده است که حتی نمی تواند دست به فریب بزند. چون خود را حق مطلق می داند و از نظر او نفس کشیدن مردم هم بدون رضایت او بیهوده است.


 3. hamoon
  3

  حرف رفسنجانی درسته،اما چون هر چی میگه برای منافع خودشه،قبولش ندارم.ایشان فقط دنبال فرصتی هستند تا از شکست خورده گی سیاسی خارج شوند.