Saturday, 18 July 2015
25 June 2021
گزارش از تورنتو- به مناسبت جشن تولد نسرین ستوده

«گالری/خانم ستوده، نماد از خود گذشتگی»

2011 May 30

آویده مطمئن‌فر‌/ عکس / تورنتو/ رادیو کوچه‌

avideh@koochehmail.com

نزدیک به صد روز از بازداشت «نسرین ستوده»، وکیل مدافع زنان، کودکان و حقوق بشر می‌گذرد. داستان صد روز دوری از فرزندانش اگر اشک انسان‌هایی که بتوان به این نام خطاب کرد را در نیاورد دست‌کم باید قلب آن‌ها را بفشارد. نام کشوری که در آن انسان‌های خیرخواه، مسوول و متعهد که جز خدمت به ملت، کشور و بشریت هدف دیگری در سر ندارند بازداشت و در شرایط دردناک، تاسف آور و با بی‌عدالتی هر‌چه تمام‌تر راهی زندان می‌شوند، ایران است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

صد روز است که نسرین ستوده، مادر دو فرزند جوان در سلول انفرادی بدون یک روز مرخصی و یا برخورداری از امکانات بند عمومی به سر می‌برد. او که قلبش از ندیدن و در آغوش نکشیدن فرزندانش درد می‌کند لبخند بر روی لبانش نمی‌خشکد، هنوز در ابراز واقعیت‌های گفته‌نشده اصرار دارد و علی‌رقم همه فشارهای روحی و جسمی از بی‌عدالتی در مورد احکام صادر‌شده برای موکلین خود سخن می‌گوید. او پس از سپری‌‌کردن صد روز شرایط سخت، دادگاه‌های غیرمنصفانه، سلول انفرادی و اعتصاب غذا، تنها خواسته‌اش لغو کلیه احکام ناعادلانه بعد از انتخابات است و هیچ خواسته شخصی ندارد.

روایت صد روز پایداری و مقاومت نسرین ستوده که به جرم انسان دوستی از کم‌ترین حقوق انسانی خود یعنی حتا حق به آغوش‌کشیدن فرزندانش محروم است او را به یک قهرمان واقعی مبدل کرده است و برای من و میلیون‌ها نفر از هم‌‌وطنان نسرین ستوده، نماد از خود گذشتگی است.

روز یک شنبه، ۲۹ ماه می ۲۰۱۱، تعدادی از ایرانیان مقیم «تورنتو» به بهانه سال‌گرد میلاد نسرین ستوده و «عبداله مومنی» برای تقدیر از شجاعت و استقامت آن‌ها در شرایط بسیار سخت و غیر‌انسانی در زندان در ایران، در میدان «دانداس» از ساعت دو و نیم بعد‌از‌ظهر گرد هم آمدند تا به آگاهی‌سازی و افزایش آگاهی جامعه کانادا در مورد نقض حقوق بشر و به‌خصوص نقض حقوق زندانیان سیاسی در ایران بپردازند. شنونده سخنان چندی از افراد که در این تجمع حضور داشتند باشید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , 

۲ Comments


  1. shiva
    1

    mercy az in kare ziba


  2. Avideh Motmaen-Far
    2

    سپاس از لطف و توجه شما