Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
درپی قوت گرفتن شایعه دستگیری سعید مرتضوی

« سعید مرتضوی کجاست؟»

2009 November 23

آخرین حضور رسمی دادستان معزول تهران در محافل رسمی به مراسم تودیع او بازمی‌گردد. یعنی در روز چهاردهم شهریورماه که شرح مبسوطی از خدمات خود در طول دوران خدمت ارایه داد و اعلام کرد که حاضر است تجربیاتش را در اختیار دادستان جدید قرار دهد.
پس از آن سعید مرتضوی تنها دو حضور«مجازی» داشته است! اولی، مصاحبه با یکی از سایت‌های نزدیک به دولت در تاریخ دوازدهم مهرماه است – علیرغم این‌که قرار بود مشروح این گفت و گو بعدا منتشر شود اما تاکنون این اتفاق نیافتاده- و دومی به یک‌روز بعد از انتشار این مصاحبه برمی‌گردد که جوابیه بلندبالایی در واکنش به اظهارات اصول گرایانی که او را متهم به سرپیچی از دستو رهبری در تعطیلی کهریزک می‌کردند، در سایت «بولتن» منتشر ساخت.

20091123-shayee-mortazavi
از آن تاریخ تاکنون، یعنی از سیزدهم مهرماه تا امروز هیچ خبری از دادستان معزول تهران نیست! او در هیچ محفل رسمی حضور پیدا نکرده و هیچ خبر و اظهارنظر رسمی و غیررسمی از او منتشر نشده است.
گفته می شود که در روزهای اخیر غیبت مرتضوی و بی‌خبری از او نگرانی‌ها از هم سانی سرنوشت او با هم نام خود سعید امامی را در ذهن متبادر می‌کند.
این ترس در مورد سعید مرتضوی نیز قوت گرفته که مبادا در یکی از این روزها، در حالی که افکار عمومی پس از افشای خبر مرگ پزشک وظیفه کهریزک بار دیگر نسبت به این موضوع ملتهب شده و در انتظار معرفی و محاکمه متهمان جنایات کهریزک است، پس از مدت ها بی خبری از معاون دادستان کل کشور، ناگهان خبر خودکشی او در رسانه‌ها منتشر شود!
پیش از این خبرهایی مبنی بر احضار مرتضوی و بازجویی از او منتشر شده بود، اما پرده نشینی این روزهای مرتضوی، باعث شده که گمانه زنی‌ها در مورد شباهت سرنوشت این مهره سوخته با سعید امامی شدت یابد.
به گزارش نوروز، این نگرانی‌ها با اظهارات یک شاهد عینی مبنی بر حضور مرتضوی با لباس زندان در اوین، قوت یافته است.
این شاهد عینی اطمینان دارد که مرتضوی را در بند 209 زندان اوین دیده است. برخی دیگر از آزادشدگان نیز می‌گویند که در بازجویی‌ها از بازجوی خود شنیده‌اند که مرتضوی نیز در بند209 است.
آنچه این شاهد عینی بر آن اصرار دارد، چه درست باشد، چه نباشد، رافع وظیفه مسوولان قضایی در معرفی و محاکمه متهمان پرونده کهریزک نیست و با این روند افکار عمومی حق دارد نگران این موضوع باشد که پرونده جنایات کهریزک نیز به سرنوشت قتل‌های زنجیره‌ای دچار شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: