Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
معرفی یک بازی پر طر‌ف‌دار، پرنده‌گان عصبانی- (قسمت اول)

«وقتی خوک‌ها تخم‌های‌تان را بخورند»

2011 May 31

کیومرث سجادی / رادیو کوچه

ادامه حیات پرندگان عصبانی که تخم‌های‌شان توسط خوک‌ها به سرقت رفته‌، به مخاطره افتاده است. این پرندگان که از قدرت تخریبی بی‌نظیر خود جهت خراب کردن قلعه‌ی مستحکم خوک‌ها استفاده می‌کنند، قهرمانان داستانی هستند که شرکت «Rovio Mobile» را به یکه تاز این روزهای سازندگان بازی‌های موبایل تبدیل کرده‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این بازی برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ برای گوشی‌های «اپل» (Apple) نوشته شد. استقبال مثال‌زدنی مخاطبان و فروش بیش از ۱۲ میلیون نسخه از آن، شرکت را مجاب کرد تا بازی را برای صاحبان گوشی‌های لمسی مجهز به سیستم عامل «اندروید» (Android) نیز توسعه دهد. امروز کم‌تر گوشی لمسی پیدا می‌شود که به «اندروید» مجهز باشد و خبری از یکی از نسخه‌های «پرنده‌گان عصبانی» (Angry Birds) روی آن نباشد. بیش از ۲۰۰ میلیون دانلود از نسخه‌های مختلف این بازی بر روی انواع گوشی‌ها در سرتاسر جهان می‌تواند گواه این ادعا باشد. نباید فراموش کرد که این آمار تنها مربوط به دانلود‌های صورت گرفته از بازار‌‌های رسمی می‌باشد.

تا‌کنون سه نسخه اصلی از این بازی توسط شرکت مذکور با نام‌های Angry Birds  ، Angry Birds Seasons و  Angry Birds Rio منتشر شده است تا علاوه بر شهرت جهانی‌، تنها در سال جاری حدود ۱۰۰ میلیون یورو منفعت مالی عاید شرکت«روویو موبایل» (Rovio Mobile) کند.

بازی بدین صورت است که پرندگانی با رنگ‌ها و شکل‌های مختلف در اختیار قرار داده می‌شود و با استفاده از یک کمان و این پرندگان عصبانی به عنوان تیر اقدام به تخریب پناه‌گاه‌های خوک‌ها و از بین بردن آن‌ها می‌کنیم. حال ممکن است در برخی نسخه‌های بازی هدف تغییر کند و  مثلن در یک مرحله از Angry Birds Rio  هدف آزاد‌سازی پرندگان در قفس و یا د‌ر مرحله دیگری کشتن میمون‌ها باشد اما می‌توان گفت پرندگان عصبانی در همه‌ی نسخه‌ها تقریبن یک‌سان هستند. زمانی که همه خوک‌ها با استفاده از پرتاب‌هایی که در اختیار است از بین بروند مرحله تمام شده فرض می‌شود و اجازه ورود به مرحله بعدی صادر می‌گردد. حال بنابر امتیاز کسب شده یک‌، دو و یا سه ستاره در اتمام هر مرحله به بازیکن داده خواهد شد. از آن‌جا که به ازای هر پرنده که استفاده نشده باشد ۱۰ هزار امتیاز داده می‌شود، هر‌چه از پرتاب کم‌تری استفاده شود و پرنده بیش‌تری باقی بماند شانس سه ستاره شدن نیز بیش‌تر خواهد شد.

در هنگام بازی باید در نظر داشت که هرکدام از پرنده‌ها برای انجام عمل خاص و تخریب نوعی از مواد مناسب می‌باشند. به عنوان مثال پرنده‌های کوچک بیش‌تر برای شکستن یخ‌ها به کار می‌روند و یا پرنده‌های زرد مثلثی شکل بیش‌ترین توان تخریبی برای چوب‌ها را دارند. نکته دیگر قابلیت منحصر به فرد کنترل هر‌کدام از این پرندگان پس از پرتاب می‌باشد. پس از پرتاب پرنده‌های کوچک آبی رنگ و قبل از برخورد به یک شیی اگر عمل کلیک صورت پذیرد پرنده آبی به سه پرنده آبی دیگر تبدیل می‌شود و یا پرنده‌ی سفید رنگ یک تخم به پایین پرتاب می‌کند که با برخورد  منفجر می‌شود.

هر‌کدام از این بازی‌ها دارای چند قسمت بوده که هر قسمت  نیز شامل چندین مرحله می‌شود. این مراحل به مرور زمان افزایش یافته و با انتشار آن توسط شرکت امکان به‌روز رسانی بازی‌ها توسط کاربران به‌صورت رایگان فراهم خواهد شد. در مطلب بعدی به معرفی نسخه‌های ( Angry Birds, Angry Birds Rio , Angry Birds Seasons) خواهیم پرداخت.

باید این مژده را به دارندگان گوشی‌های نوکیا هم بدهم که نسخه Angry Birds Magic برای دارندگان گوشی‌های «سیمبین» (Cymbian) نیز در حال توسعه می‌باشد. هم‌چنین می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی مربوطه از انجام این بازی به‌صورت آنلاین لذت ببرید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,