Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
در پی معطلی صدراعظم آلمان بر فراز آسمان ایران،

«احضار سفیر جمهوری اسلامی در آلمان به وزارت خارجه»

2011 May 31

خبر / رادیو کوچه

سفیر جمهوری اسلامی در برلین به دلیل مخالفت تهران با عبور هواپیمای حامل خانم مرکل، صدراعظم آلمان از مرز هوایی این کشور برای سفر به هند به وزارت خارجه آلمان احضار شده است.

وزیرخارجه آلمان اعلام کرده است سفیر جمهوری اسلامی برای اعتراض به مخالفت تهران با عبور هواپیمای صدراعظم از مرز هوایی این کشور احضار شده است.

خانم مرکل به دلیل این مشکل روز سه‌شنبه با تاخیر وارد دهلی نو شد‌.

خلبان هواپیما به دلیل عدم موافقت ایران با عبور از مرز هوایی این کشور مجبور شد برای بیش از دو ساعت در آسمان ترکیه معطل شود.

این هواپیما که حامل تعداد زیادی از مسوولان سیاسی و اقتصادی و روزنامه‌نگاران بود سرانجام توانست مجوز عبور از مرز هوایی ایران را کسب کند و به مقصد برسد.

استفان سایبرت سخن‌گوی خانم مرکل بر روی صفحه خود در تویتر، یک شبکه اجتماعی، نوشت‌: «شروع غیرطبیعی برای سفر به هند … ایران به شکل موقت اجازه عبورهواپیمای صدر اعظم را لغو کرد … هواپیما با تاخیر در دهلی نو فرود آمد.»

به گزارش رویترز، یکی از خبرنگاران که مرکل را هم‌راهی می‌کرد نیز گفته است‌: «ایران مجوزی را که قبل از پرواز برای عبور هواپیما صادر کرده بود چند ساعت پس از پرواز به شکل موقت لغو کرد.»

مسوولان هم‌راه خانم مرکل دلیل این اقدام را مشکلات در هماهنگی برای عبور هواپیما اعلام کرده‌اند.

لازم به اشاره است پیش از پرواز هواپیمای خانم مرکل یک هواپیمای دولتی آلمان بدون هیچ مشکلی از مرز هوایی ایران عبور کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,