Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
پس از برخورد با نیروهای موسوم به لباس شخصی،

«درگذشت هاله سحابی بر اثر سکته»

2011 June 01

خبر / رادیو کوچه

صبح روز چهارشنبه و درپی برگزاری مراسم تشییع عزت‌اله‌سحابی که روز گذشته پس از چند روز بیماری درگذشته بود، به گفته حاضران در این مراسم به خبرنگار رادیو کوچه هاله سحابی دختر وی بر اثر ضرب و شتم نیروهای موسوم به لباس شخصی سکته و درگذشته است.

برخی نیز عنوان کرده‌اند که هاله سحابی بر اثر ضربه وارد شده با باتوم به سرش کشته شده است اما خانواده سحابی در محل عنوان کرده که وی سکته کرده است.

در این مراسم از همان ابتدا با ممانت ‌نیرو‌ها مواجه شده تا جایی که در پی آن با درگیری با ماموران وی به یک‌باره بی‌هوش شده و بعد در اثر سکته جان باخته است.

در ادامه لازم به اشاره است جزییات دقیق این اتقاق تاکنون از طرف خانواده وی اعلام نشده است و بنابر گزارش‌ها گروه های شرکت‌کننده در مراسم به سوی خانه هاله سحابی در حرکت هستند.

در صفحه فیس‌بوک عزت‌اله سحابی، سخنان یحیی شامخی، فرزند هاله سحابی نقل شده است که عنوان کرد: «موقعی که پیکر مهندس [سحابی] را برای تشییع بیرون آوردیم ماموران جلوگیری کردند و اجازه تشییع ندادند، جر و بحث شدید شد و فضا متشنج بود. خیلی اذیت کردند و بالاخره جنازه را به زور کشیدند و بردند.»

در ادامه نقل قول آمده است: «جنازه را که به زور کشیدند مادرم افتاد. بی‌هوش بود، تا دکتر به ما گفت ایست قلبی کرده. مادرم هم رفت.»

هاله سحابی، عضو «شورای مادران صلح» و از محکومان سیاسی حوادث پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ بود که بهمن ماه گذشته برای اجرای حکم دو سال حبس‌ خود، به زندان اوین فراخوانده شده بود.

بیشتر بخوانید:

«ضرب و شتم فرزند عزت‌اله سحابی در مراسم تشییع»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,