Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
کارشناس سیاسی عربستانی:

«‌اظهارات وزیر دفاع ایران تهدیدی برای آغاز جنگ در منطقه»

2011 June 01

خبر / رادیو کوچه

یک منبع دولتی سعودی روز سه‌شنبه اظهارات احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی را که گفته است «نه آمریکا و نه سعودی نمی‌توانند ایران را تهدید کنند» بیان‌گر میزان بحران داخلی ایران و تلاش این کشور برای صدور آن به خارج توصیف کرده است.

به گزارش تلوزیون العربیه، این منبع عربستانی هم‌چنین تصریح کرد چنین اظهاراتی منطقه را به جنگ اظهارات بی‌معنی سوق می‌دهد که به ایران کمک می‌کند تا افکار عمومی این کشور را از اوضاع داخلی بی‌ثبات خود منحرف سازد‌.

وی افزود، پادشاهی سعودی به نبرد سازندگی، توسعه، پیش‌رفت و ارایه خدمات به شهروندان خود مشغول است‌.

دکتر علی الخشیبان کارشناس سیاسی سعودی در گفت‌و‌گویی در این باره گفت چنین اظهاراتی کاملن حساب نشده است. ایران بیش از آن‌که انتظار می‌رود، تلاش دارد در امور داخلی همسایگان خود دخالت کند و زمان آن فرا رسیده است که گفته شود این کشور تمایلی به نزدیکی با کشورهای خلیج پارس ندارد‌. به ویژه این‌که این کشورها نه تنها تاکنون اظهارات تهدیدآمیزی علیه ایران نداشته‌اند بلکه همواره گفتمان آن‌ها منطقی بوده و خواهان برقراری صلح و آرامش در منطقه هستند.

این در حالی است که کشورهای منطقه خلیج پارس ایران را به مداخله در امور داخلی این کشورها متهم می‌کنند و از تفاوت در نگاه مقام‌های جمهوری اسلامی در قبال سوریه و بحرین انتقاد کرده‌اند.

پس از آغاز بحران در سوریه مقام‌های جمهوری اسلامی از بشار اسد، رییس جمهوری این کشور دفاع کرده و مخالفان را عوامل اسراییل عنوان کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«جلوگیری از ورود کشتی ایرانی به آب‌های بحرین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,