Saturday, 18 July 2015
18 June 2021
بدون حضور بن‌همام،

«پیروزی بلاتر در انتخابات جنجالی فیفا»

2011 June 02

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه سپ بلاتر، بار دیگر به ریاست فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا انتخاب شد. اعضای کنگره فیفا، در انتخاباتی که در زوریخ سوییس، برگزار شد، با ۱۸۶ رای از مجموع ۲۰۳ رای، بلاتر ۷۵ ساله را برای یک دوره ۴ ساله دیگر انتخاب کردند.

بلاتر از سال ۱۹۹۸ ریاست فیفا را در اختیار دارد.

این انتخابات در شرایطی برگزار شد که پیشنهاد ریاست اتحادیه فوتبال (انگلستان) برای تعویق آن، با مخالفت اکثریت اعضای کنگره روبه‌رو شده بود.

محمد بن‌همام، تنها رقیب بلاتر، چند روز پیش‌تر از نامزدی در این انتخابات انصراف داده بود. با وجود این انصراف، کمیته اخلاقی فیفا روز یک‌شنبه گذشته عضویت او و جک وارنر، یکی دیگر از اعضای هیت اجرایی را به حالت تعلیق درآورد. این دو متهمند که برای جلب آرای فدراسیون های منطقه کارائیب به سود بن‌همام، رشوه داده‌اند.

بلاتر لحظاتی پس از انتخاب شدنش خطاب به اعضای کنگره فیفا گفت: «من از اعتماد شما تشکر می‌کنم. ما با هم چهار سال دیگر در پیش داریم که اگر خدا به من عمر و انرژی بدهد، بتوانم به کارم ادامه بدهم.»

پیش از آغاز رای‌گیری، بلاتر در سخنانی وعده داد از این پس به جای اعضای کمیته اجرایی، اعضای کنگره میزبانان جام‌های جهانی را انتخاب خواهند کرد.

به نظر می‌رسد او با چنین وعده ای تلاش کرد به نگرانی‌های موجود درباره شیوه انتخاب میزبانان جام جهانی پایان دهد.

بیشتر بخوانید:

«بن‌همام به خریدن جام جهانی ۲۰۲۲ قطر متهم شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,