Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
روز پنج‌شنبه به‌طور رسمی اعلام شد،

«میت رامنی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا»

2011 June 03

خبر / رادیو کوچه

میت رامنی، فرمان‌دار پیشین ایالت ماساچوست آمریکا به‌طور رسمی نامزد مبارزات درون حزبی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ شده و گفته است باراک اوباما در سیاست‌های خود شکست خورده است.

او روز پنج‌شنبه طی یک سخن‌رانی در ایالت نیوهمشایر آقای اوباما را مسوول مشکلات اقتصادی آمریکا از جمله معضل بی‌کاری دانست. آقای رامنی گفت که اگر انتخاب شود آمریکا را کشور شماره یک جهان از نظر ایجاد شغل خواهد کرد.وی که بازرگان ثروت‌مندی است در حال حاضر نامزد پیشرو حزب جمهوری‌خواه است.

تحلیلگران می گویند سخن‌رانی آقای رامنی به گونه‌ای تنظیم شده که نظر مساعد محافظه‌کارانی را که در ایالت‌های کلیدی دیگر آیووا و کارولینای جنوبی با نفوذ هستند، جلب کند. او گفت: «در دوران پرزیدنت اوباما دولت آن‌قدر بزرگ شده که ۴۰ درصد از اقتصاد ما را مصرف می‌کند.»

او گفت که اگر رییس جمهوری شود بودجه فدرال را متوازن می‌کند و هزینه‌های فدرال را به ۲۰ درصد از تولید ناخالص ملی کاهش می‌دهد. این دومین بار است که آقای رامنی نامزد ریاست جمهوری می‌شود.

او در سال ۲۰۰۸ در رقابتهای مبارزات انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه در مقابل سناتور جان مک‌کین شکست خورد و چهار سال گذشته را صرف جلب حمایت جمهوری‌خواهان و آمادگی برای انتخابات سال ۲۰۱۲ کرده است.

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,