Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
درادامه دستگیری‌های دانشجویان موسوم به «ستاره‌دار»

«ضیاءالدین نبوی، ۱۸ آذرماه دادگاهی می‌شود»

2009 November 24

دادگاه ضیاءالدین نبوی، از دانشجویان ستاره‌دار و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، روز 18 آذرماه در شعبه 26 دادگاه انقلاب برگزار خواهدشد.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، ضیاءالدین نبوی که در روز 25 خردادماه به همراه دختر عمویش- عاطفه نبوی- و چند تن از دوستانش در منزل بازداشت شده‌بود، هم‌اکنون پس از گذشت بیش از 5 ماه، در شرایط بلاتکلیفی در بند 350 زندان اوین نگه‌داری می‌شود.

وی در مدت حضورش در بند 209 و در جریان بازجویی‌های انجام شده، چندین بار مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت.

ضیاءالدین نبوی، متهم به داشتن ارتباط باسازمان مجاهدین خلق است. به گفته وکیل این فعال دانشجویی؛ کلیه اتهامات منتسب به وی به دلیل نسبت‌های فامیلی ایشان است و هیچ مصداق و مدرکی در مورد ارتباط وی با سازمان مذکور وجود ندارد. اکثر اعضای بازداشت شده‌ی شورای دفاع از حق تحصیل، در زندان با این اتهام مواجه شدند.

بنا به این گزارش، دانشجویان ستاره‌دار و محروم از تحصیل، در روزهای منتهی به انتخابات، اعتراضات گسترده‌ای را علیه سخنان محمود احمدی‌‌نژاد در انکار وجود دانشجویان ستاره‌دار، انجام دادند.

موضوع «دانشجویان ستاره‌دار» در دوران انتخابات ریاست جمهوری به یکی از چالش‌های بزرگ محمود احمدی‌نژاد تبدیل شده بود.

پس از برگزاری انتخابات، نیروهای امنیتی حداقل 6 عضو شورای دفاع از حق تحصیل را بازداشت کردند که در این میان، ضیاءالدین نبوی، مجید دری و پیمان عارف، هم‌چنان در زندان به سر می‌برند. هم‌چنین محمد صادقی عضو شورای مرکزی سازمان ادوار تحکیم نیز که در فیلم انتخاباتی مهدی کروبی به عنوان یکی از دانشجویان ستاره‌دار، حرف زده بود، هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: