Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
بر اثر انفجار راکت،

«زخمی شدن رییس جمهوری یمن در کاخ ریاست جمهوری»

2011 June 03

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده از یمن، علی عبداله صالح، رییس جمهوری این کشور بر اثر حمله راکتی به کاخ ریاست جمهوری در صنعا به صورت جزیی زخمی شده است.

با این حال مقام‌های دولتی یمن می‌گویند که حال آقای صالح خوب است و به زودی در تلویزون این کشور خطاب به مردم سخن‌رانی خواهد کرد.

گزارش‌هایی نیز از زخمی شدن نخست وزیر و رییس پارلمان یمن و کشته‌شدن چهار محافظ منتشر شده است.

بعدازظهر جمعه، دو راکت از طرف نیروهای مسلح قبیله‌ای به سوی کاخ ریاست جمهوی یمن در صنعا، پایتخت این کشور شلیک شد. یک از مقامات یمن گفت که این راکت‌ها به مسجد مجتمع ریاست جمهوری اصابت کرده و دست‌کم سه نفر را مجروح کرده است.

حمله به کاخ ریاست جمهوری یمن در پی بالا گرفتن تنش و درگیری میان نیروهای علی عبداله صالح و گروه‌های مسلح قبیله‌ای در روزهای گذشته صورت گرفت.

پیش‌تر نیز، برای اولین بار بعد از گذشت یک هفته از افزایش درگیری‌‍‌ها، صدای یک انفجار مهیب در صنعا شنیده شد.

بر اساس گزارش‌ها در این انفجار منزل شیخ حامد الاحمر، برادر رهبر قبیله‌ای که هواداران آن با دولت می‌جنگند، مورد هدف قرار گرفت.

در میان این ناآرامی‌ها، مخالفان حکومت علی عبداله صالح در صنعا نیز بعد از برگزاری نمار جمعه تظاهرات اعتراضی بر پا کردند.

لازم به اشاره است آمریکا هیتی را برای بحث درباره چگونگی پایان دادن به خشونت‌هایی که یمن را در آستانه جنگ داخلی قرار داده، به منطقه فرستاده است.

قدرت‌های غربی و منطقه‌ای از علی عبداله صالح می‌خواهند که با امضای قرارداد پیشنهادی شورای هم‌کاری خلیج پارس، قدرت را در مقابل مصونیت قضایی به معاونش واگذار کند.

 

بیشتر بخوانید:

«خروج دیپلمات‌های آمریکایی از یمن»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    Eil7i4 ztobyeyioeny, [url=http://nkwabpmlgncb.com/]nkwabpmlgncb[/url], [link=http://ayftfitfrpjp.com/]ayftfitfrpjp[/link], http://yobpxzhpqyth.com/