Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
سال‌گرد آیت‌اله خمینی،

«عدم پخش سخنان حسن خمینی از صدا و سیما»

2011 June 04

خبر / رادیو کوچه

به گزارش برخی رسانه‌های داخلی ایران، صدا و سیمای جمهوری اسلامی در اقدامی از پخش سخنان سیدحسن خمینی، نوه آیت‌اله خمینی در سال‌گرد درگذشت وی، خودداری کرده است.

به گزارش دانشجو نیوز، سیدحسن خمینی در بیست و دومین‌ مراسم سال‌گرد آیت‌اله خمینی گفته است: «بزرگواری اخلاقی امام جامعه را با ایشان هم‌راه کرد و مطمئنن اگر امام پا روی نکته‌ای از نکات اخلاقی می‌گذاشت امروز این عظمت برای ایشان متصور نبود.»

نوه‌ی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی سپس با اشاره به این‌که «ما همه دوره‌ای در این دنیا هستیم و بعد از این دنیا خواهیم رفت» گفته است: «آن‌چه از ما به یادگار می‌ماند همین تذکار خیر است پس چه بهتر که با پرهیز از دروغ، تهمت، غیبت، کینه‌ورزی، دشمن‌ گفتن، بد مردم را خواستن و بی‌ادبی کردن خود را از برکات این تذکار خیر محروم نکنیم.»

آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز از دیگر سخن‌رانان در این مراسم بود. وی با بیان این‌که «دشمنان ما تصور می‌کردند که با رحلت امام آغاز فروپاشی انقلاب آغاز خواهد شد»، گفت: «در این‌جا و در کنار مرقد امام و در کنار ارواح شهدایی که در بهشت زهرا دفن شده‌اند شهادت می‌دهم که ملت ما این راه را درست حرکت کرده‌اند و جوانان امروز اگر از نظر استحکام عقیده عقب‌تر نباشد کم‌تر نیستند.»

آیت‌اله خامنه‌ای سپس با اشاره به «نقشه‌های دشمن» برای انقلاب، گفت: «این تحلیل من است که قراین اثبات می‌کند. تا سال ۷۸ برنامه‌ریزی ۱۰ ساله کردند و ۲۳ تیر مردم آمدند توطئه دشمن را در یک روز باطل کردند. آن روز گذشت و موج دوم برنامه‌ریزی ۱۹ ساله بود تا ۸۸ و به نظر آن‌ها زمینه را آماده کرده بودند. مردم معتقد به انقلاب مطالباتی هم داشتند و دو سه ماه فقط تهران را مطلاطم کردند. ولی بعد از آن‌که در روز قدس باطن‌ها ظاهر شد و در روز عاشورا مردم فهمیدند که عمق خواسته‌هایشان کجاست حماسه ۹ دی را در سراسر کشور به راه انداختند. این هنر مردم ایران است و ان‌شا‌اله مردم همین راه خط و آرمان و عزم و همت را تا آخر ادامه خواهند داد.»

لازم به اشاره است در جریان سخن‌رانی احمدی‌نژاد در محل دفن آیت‌اله خمینی، گروهی از حاضران در این مراسم شعارهایی علیه اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی، سردادند.

سال گذشته نیز هنگام سخن‌رانی حسن خمینی عده‌ای به صورت ممتد شعارهایی را در حمایت از رهبر جمهوری اسلامی و علیه آن‌چه آن‌ها «سران فتنه» می‌خوانند سر دادند.

بیشتر بخوانید:

«ایجاد اختلال در سخن‌رانی احمدی‌نژاد با سر دادن شعار»

«برگزاری مراسم سال‌روز درگذشت آیت‌اله خمینی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,